wifi sesuai untuk cafe

anne112

freshman
Ada sesiapa tahu wifi apa yg sesuai nak pasang kt café? Sebab I nanti nak buka café, and boleh jadi port lepak2 so customer boleh guna wifi sekali tapi tak tahu wifi apa yg best n berbaloi..

Loser

freshman
hah, pakai lah unifi...line cun sikit...tak disappear tiba2 line..

polyy

freshman
cafe awak bila nak buka??
kalau lama lagi sudah boleh guna 5g

polyy

freshman
sudah mahu ada 5g ke? ingat perlu lama lagi ni, fiber/infra ape2 pun tak ada lagi
sebenarnya tahun ni dah ada test kat sesetengah tempat, tahun depan akan lebih luas lagi

Loser

freshman
sebenarnya tahun ni dah ada test kat sesetengah tempat, tahun depan akan lebih luas lagi
benar ke? test dekat mana ni?? knp aku x tau?? ckp2 jer ke, infra apa2 pun x nampak lagi

mima1mima

freshman
Ada sesiapa tahu wifi apa yg sesuai nak pasang kt café? Sebab I nanti nak buka café, and boleh jadi port lepak2 so customer boleh guna wifi sekali tapi tak tahu wifi apa yg best n berbaloi..

Aku belajar dpd kesilapan dulu. Aku ada join venture dgn member buka restaurant. Guna lah maxis fiber, asyik line x ada.. Sakit hati weh bayar tiap bulan tapi asyik down. Bila prob, kena panggil technician tm. Baik guna tm punya terus je kalau camtu kan ergh

mima1mima

freshman
sudah mahu ada 5g ke? ingat perlu lama lagi ni, fiber/infra ape2 pun tak ada lagi
Tm mmg dah ada infra kan, tinggal nak developed 5g je. Kalau telco lain aku x sure, yelah selama ni guna infra tm jugak haha

polyy

freshman
benar ke? test dekat mana ni?? knp aku x tau?? ckp2 jer ke, infra apa2 pun x nampak lagi
kalau x ingat salah, ada test kat kws kl dan jugak langkawi dlm tahun ni, tahun depan akan lebih luas..

Loser

freshman
kalau x ingat salah, ada test kat kws kl dan jugak langkawi dlm tahun ni, tahun depan akan lebih luas..
herrmm, so kws luar bandar x focus& ambik perhatian utk fix kan problem 4g :(

inazrif94

freshman
Tgk coverage kt area café u tu sesuai utk guna telco mana. Nak buka café ni kena pilih betul2 telco. Jgnlah kita ambil telco yg bila kita komplen, diorang tak boleh solvekan pula. Satu hal dah kt situ.

inazrif94

freshman
Kalau tm, infra diorang mmg dah ada. Tinggal nak implement 5g je. Lagipun telco lain selama ni tumpang gak tm punya infra nak buat fibre bagai diorang tuh. Ini 5g pon diorang sembang kencang dah.

nirachan

junior
oh yake?? sampai skrg baru aku tau @[email protected] mcm mana telco2 claim fibernation dgn tm?
sesedap tekak je kan claim fibrenation.. tapi dok tumpang org punya.. itu kalua nak buat 5g tu, nak kena install infra sendiri tak ke susah. Telco lain pun bukannya ada sendiri punye juga, dok team up lagi

nirachan

junior
Haa yg ni, tm je yg buat stand alone ni. Kalau telco lain nak laju, buat stand alone ni, ini masih nak guna cara lama utk 5G ni.
tu la dengar tm je aim nk buat stand alone ni.. mybe sbb diorng btul2 pakar dlm bab2 ni, yakin dah gitu.. kalau telco lain x tahu la aku

merriebrownie

junior
Tgk coverage kt area café u tu sesuai utk guna telco mana. Nak buka café ni kena pilih betul2 telco. Jgnlah kita ambil telco yg bila kita komplen, diorang tak boleh solvekan pula. Satu hal dah kt situ.
Yes..cafe tu sumber pndpatan, tmpat orng lepak minum2 buat krja.. should b no prob kalau nk install wifi yg btol2 ok for long time..

merriebrownie

junior
tu la dengar tm je aim nk buat stand alone ni.. mybe sbb diorng btul2 pakar dlm bab2 ni, yakin dah gitu.. kalau telco lain x tahu la aku
Kalau telco lain x brani nk ambil risiko, then better tm only do the 5g and all the 4g ever since..infra dah ada, mmg ok utk dorang nak implement 5g then