wajarkah pinjam loan utk kahwin?

Rasa mmg lebih sgt kalao pinjam personal loan untuk kahwin...baru saje baca article tadi...
bagi saya..x perlu "berlagak" kaya kalao bukan...akhinye letih pun sendiri saje.

Mcm doktor ni...lepas kahwin sudah kena bayar hutang....dasyhat betul!
Tengok berita ni

themalaymailonline.com/malaysia/article/till-debt-do-us-part

Aku tak kawin lagi dah bayar macam2 hutang.

Sent from my Lenovo S920_ROW using Tapatalk

i jugak terkejut bila baca ni. mmg giler betul, i nak bayar lagi car loan, nak bayar lagi ptptn, nak bagi ibu bapak...... jika utk i, i nak bayar loan "PERKAHWINAN"... seksa betullllll....

ku mmg x setuju pinjam duit utk kahwin
tgk klo pinjam nanti kena bayar balik stress btol la...
kawan ni ada yg pinjam skrg asyik sungut nak bayar installment slps kahwin

kalau boleh biarla kawen pakai duit sendiri..tak payah buat majlis besar2 sgt..cukup sekadar termampu..:)

tak perlu....

pertama... rakyat malaysia sudah dibebani dengan kepelbagaian hutang
kedua....wang ni sifatnya 'berhantu'... kerana wang keluarga boleh berpecah.... kerana wang suami isteri bercerai.... maka jangan ditambah lagi masalah kewangan

lagipun dalam islam, proses perkahwinan bukanlah sesuatu yang membebankan

Suami saya amat sayang saya....bagi jamuan perkahwinan saya..dia telah pinjam RM50ribu dgn Citibank untuk buat jamuan ni sgt glam dan guest saya pun suka sgt.
sebab cuma satu kali saja seumur hidup...hutang boleh bayar nanti...suami saya pun memohon pakai online saja..mudah dpt approval.
citibank.com.my/english/forms/personal-loan-kana-form.html?lid=MYENCBGOLMITLCitibankPersonalLoan

kalau nak diikutkan mmg tak wajar lah.. tapi kalau dah bertahun2 kerja, saving tak cukup2 juga, umur makin lanjut nak cecah 30 dah..buat je la loan utk kahwin. tapi jgn lupa bayar balik dengan teratur. kalau tak nnti..tak pasal2 nama blacklisted pasal loan tak bayar.

Toksah lah pinjam2 ni kalau nak kahwin. Kalau tak mampu jangan kahwin lagi.

Kalau dah tahap wajib kena kahwin takut terlanjur, buat jer akad nikah dan doa selamat panggil 30 sahaja cukup. Yang penting jiran2 tahu dah kahwin, tu jer wajib. Tak perlu kad jemputan bagai... tak perlu kompang dan bunga manggar... lagi2 bersanding tu.

Kenapa perlu buat kenduri kendara besar2an.... itu bukan cara islam pun.

Kawan aku yang kahwin cara doa selamat ni dah beranak pinak pun. Pendapatan dia tak seberapa kerana dia dan isteri dua2 kerja dan belajar part time pakai duit sendiri. Sekarang income dah ok, honeymoon tiap tahun tu.

kalau nak diikutkan mmg tak wajar lah.. tapi kalau dah bertahun2 kerja, saving tak cukup2 juga, umur makin lanjut nak cecah 30 dah..buat je la loan utk kahwin. tapi jgn lupa bayar balik dengan teratur. kalau tak nnti..tak pasal2 nama blacklisted pasal loan tak bayar.
nama blacklist satu hal... kot2 bank tarik isteri kita tak ? hehehehe :p

memang sepatutnya tak wajar ambik loan untuk kahwin.. tapi kalau kita boleh bayar balik, saya rasa tak pe..

dalam islam kita di ajar jangan terlalu banyak berhutang, nanti banyak beban di bawa sampai tua..

hurm, sama kes cam saya gak rasanya..
terpaksa pinjam loan, kalo nak kumpul memang lama makan masa..
umur dah meningkat nih, kalo pihak perempuan bantu kumpul duit xpe,
ni semua RM dtg dari lelaki..memang kena wajib buat loan la..

Wajar... Kalau dah terdesak.
Tapi wat lah Loan yg berpada2, jgn smpai membazir dah ler :)

Tak wajar.. kumpul duit dulu.. buat bisnes sikit2.. kumpul duit bulan2 bila dah cukup baru boleh kawin dengan anak orang