RTM1 ke 2 camtu lah, tajuk blog

RTM1 ke 2 camtu lah, tajuk blog

Jam 8.40 malam , Raja Petra Kamaruddin ditemuramah kalau tak silap

Apa yang nak disampaikan ni.. tak boleh dinyatakan dengan lebih jelas ke

A'ah, sekarang aida tengah tengok nie...nampak gayanya blogger yang sensasi dah semakin dapat perhatian! :)

Terlepas...

Sah, setiap Ahad, jam 8.40 malam akan ada satu slot bertajuk BLOG di TV1.
Minggu lepas pun waktu dan hari yang sama juga.

Betulkan kalau silap.

tapi kali ini macam kucar-kacir macam kejar bas aku tengok... banyak jawapan kurang jelas... bagus lagi yang sebelum nie....

tapi kali ini macam kucar-kacir macam kejar bas aku tengok... banyak jawapan kurang jelas... bagus lagi yang sebelum nie....
Pengacara sama lagi ke? TV1 kena cari pengacara lain kot rasanya. Ramai tak suka. Hehe.. ;)

Yg lepas pun kucar kacir juga. Mcm tak buat preparation dan planning. 15 minit mana cukup slot perbincangan mcm ni. Satu soalan pun dah makan 5, 6 minit. Buat la 30 minit.

tapi yang pasti, bro raja petra rock. hu x5 ^^P

p/s: pengacara kene prepare elok2 dulu sebelum on air.

Eh, pengacara tu memang camtu la, sebab dah masuk second time dah aida tengok rancangan tu, sebab dia kelam kabut tu salah satu sebab nak kejar masa tu hah...slot tu memang tak sesuai la hanya tuk berapa minit je...nampak tak kemas. Kite pula rawan hati tengok rancangan tu...aida rasa, pengacara tu memang kena suwuh buat camtuh...

aha..kalau tengok skop tajuk Blog kali ni sepatutnya bincang fasal kewibawaan blgger, tapi banyak cerita nya terarah pada Politik..
mungkin sebab blogger kali ni ialah politikal blogger..

last sekali , pengacara pun mengaku blogger :)
more on politik la kali ini. dengan Dato Kadir Jasin tu yg best, coz info tentang blog itu sendiri

Salam....

Slot Blog di RTM mlm td lbh berkisar tentang kebebasan bersuara, pstu adalah tambahan tentang lesen akhbar, tentang suruhanjya2, dll, tapi tetap isu yg ditimbulkan oleh pihak RTM (melalui pengacaranya) adalah kerajaan yg kini didakwa telah lebih terbuka dan memberi kebebasan bersuara.

Ermm klu nk ikutkan mcm kurang sesuai tajuk slot dgn pengisiannya...huhu ni cuma pendapat saya yg kurang mahir berpolitik, tapi tetap mengambil tahu hal2 politik semasa :D Saya rasa ada betulnya tulisan smartzul sblm ini (dlm emel beliau kpd rancangan Blog), sepatutnya yg ditekankan di dalam slot spt ini adalah blog bkn sahaja utk tujuan politik, malah jg utk lain2 tujuan seperti membina nama, perniagaan, borso**** dan bermacam lg. Harap pihak RTM tak menyempit fikiran dgn hanya fokus pd blog politik sahaja (wlupun mmg tu agenda diterbitkan slot ni agknya)

Rasanya slot mgu lps lbh terisi mengenai blog itu sendiri kerana tetamu yg dijemput ada menerangkan tentang apa itu blog, apa tujuan blog dan apa faedah serta pro n kontra menggunakan blog sbg medium menyampaikan maklumat. Oklah, klu rakan2 lain tertinggal mengikuti rancangan Blog di RTM mlm td, bole la tgk kat youtube. Ramai yg send vdeo ke youtube (salah satu cara tarik trafik ni hoho) rakaman slot Blog mlm td. Bwh ni link dia (psstt...bkn saya yg send vdeo ni yer):

YouTube - Blog - Raja Petra Kamarudin Part 1 of 3

Ada 2lagi link vdeo mengenai sambungan vdeo di ats, rakan2 bole klik sendiri pd youtube tu nti. Satu pernyataan yg saya setuju dgn Raja Petra apabila ditanya oleh pengacara di akhir rancangan ini iaitu adakah beliau tidak risau akan pembohongan atau penyelewengan maklumat yg boleh berlaku di blog2, jwpn cool Raja Petra, saya berpegang pd prinsip menyebarkan maklumat utk "amal ma'ruf nahi mungkar" hohoho ssh nk bidas semula jwpn begini.

p/s: harap2 lpsni jgn la pulak blog pun nk kena ada lesen baru bole buka/buat blog hee... :)

erm..tak patut betul just concentrate kat blog politik je..kalau cite pasal blog..automatik semua jenis blog akan terlibat dan terasa sama...so kira tak fair la kalau takat nak expose blog politik sahaja...ish3..

paling aku tak suka..soalan yang diajukan tu lebih menghala ke arah..blogger ni adalah negatif dan boleh mempengaruhi orang..then aku dgr Raja Petra tu balas balik..hehehe..terkena pengacara tu..terus tukar soklan..keh3..lawak2...nmpak sangat die taktau ape yang die tanya tu...just tanya jek..sekali kuar jawapan..tak tau nak respon..hampeh..rasanya patut antar email suh tukar pengacara...:D