Restoring my hair. Need help.

freyafreya

junior
Rambut i originally wavy. I straightened it couple times last year tapi i think kena heat damage. So skrang i potong pendek nak dapatkan balik rambut healthy macam dulu. Banyak i buat research but mostly treatment orang pakai protein treatment. I pun try la buat protein treatment kat rumah tapi tak jadi, yg i perasan rambut makin thin n gugur ade la.
So nak mintak advice macam mana to nurse my natural hair back.

BBphire

junior
boleh tau protein treatment tu macam mana buat? kamu sendiri buat je kat rumah dengan beli produk tertentu?

mensye

junior
kulit rambut saya ada masalah, saya buat scalp treatment je...tapi sy pergi kedai buat lah bagi org profesional buat, xlah sendiri buat

keefe

freshman
awak bole cuba guna tonic atau serum and better kalau awak guna bahan organik untuk hair repair

scudmissile

Staff member
mod
Rambut i originally wavy. I straightened it couple times last year tapi i think kena heat damage. So skrang i potong pendek nak dapatkan balik rambut healthy macam dulu. Banyak i buat research but mostly treatment orang pakai protein treatment. I pun try la buat protein treatment kat rumah tapi tak jadi, yg i perasan rambut makin thin n gugur ade la.
So nak mintak advice macam mana to nurse my natural hair back.
try rujuk drs shah untuk khidmat nasihat, klu berkait dgn hormon, pakai apa serum @ ubat pon x jalan

mensye

junior
awak bole cuba guna tonic atau serum and better kalau awak guna bahan organik untuk hair repair
saya ada guna bahan semula jadi seperti olive oil dan virgin coconut oil, ia mengandungi antioksidan yang tinggi yang baik untuk sel kulit

BBphire

junior
saya ada guna bahan semula jadi seperti olive oil dan virgin coconut oil, ia mengandungi antioksidan yang tinggi yang baik untuk sel kulit
antioksidan ni bagus, boleh menurunkan kadar penuaan. tambahan lagi, lepas guna, guna pengering rambut yang berkualiti untuk melindungi rambut kita.

keefe

freshman
awak guna jenama apa ya? sebab saya guna dari watsons je ni. cuba awak share sikit

erinmalik

freshman
awak boleh jugak guna lidah buaya kan awak cmpur dengan castor oil sikit. menjadi jugak tu kalau awak buat sebagai hair mask

BBphire

junior
awak boleh jugak guna lidah buaya kan awak cmpur dengan castor oil sikit. menjadi jugak tu kalau awak buat sebagai hair mask
ya hair mask yang organik ataupun sendiri buat memang baik kalau berbanding beli yang buat kat kilang punya

mensye

junior
awak guna jenama apa ya? sebab saya guna dari watsons je ni. cuba awak share sikit

Jenama apa tak penting sangat, tapi saya guna yang pure punya, lepas sapu beberapa minit, sy akan keringkan dengan brush iron hv40 kalau nak rambut elok.

Last edited:

erinmalik

freshman
ya hair mask yang organik ataupun sendiri buat memang baik kalau berbanding beli yang buat kat kilang punya
betul tu. tips penjagaan rambut ni paling best nak buat lepas jaga muka. lagi yang bertudung ni kena jaga betul2. hair dryer memang wajib dalam list

keefe

freshman
jenama apa tak penting sangat, tapi saya guna yang pure punya, lepas sapu beberapa minit, sy akan keringkan dengan brush iron hv40
saya baru first time dengar brush iron tu. apa yang bagus dengan alat tu eh? and boleh dapat dekat online shop ke?

BBphire

junior
jenama apa tak penting sangat, tapi saya guna yang pure punya, lepas sapu beberapa minit, sy akan keringkan dengan brush iron hv40
yalah jenama tak berapa penting, jangan ingat jenama luar negara lalu rasa tu high class,
yang paling penting sesuat dengan diri sendiri

keefe

freshman
onine kah kedai fizikal pun boleh dapat beli, saya cuba ni memang serasi dengan rambut terutamanya tidak memeberi kesan besar kepada kulit rambut
jadi iron brush atau hair dryer yang lagi senang nak guna? atau dua dua alatan yang berbeza

erinmalik

freshman
yalah jenama tak berapa penting, jangan ingat jenama luar negara lalu rasa tu high class,
yang paling penting sesuat dengan diri sendiri
betul tu. kadang2 tu beli jenama mahal tapi tak reti jaga, baik tak payah beli kan. rosak macam tu je.
baik beli jenama local je

BBphire

junior
betul tu. kadang2 tu beli jenama mahal tapi tak reti jaga, baik tak payah beli kan. rosak macam tu je.
baik beli jenama local je

sependapat ngan kamu, dulu sy guna dyson tapi mahal sangat, jadi sekarang sy dah tukar kepada panasonic ni

mensye

junior
jadi iron brush atau hair dryer yang lagi senang nak guna? atau dua dua alatan yang berbeza
iron brush okay, kalau taknak, guna pengering rambut panasonic yang pink tu, takyah lah banyak pattern takpe, asalkan rambut kering lepas cuci ,lurus

Last edited: