RaHsiA dan ReSepI JuS SemPoY DiboNgkAr~~SEHARI BOLEH JUAL SAMPAI 700+ BUNGKUS!!

pyan_sempoy

freshman
BULAN RAMADHAN BAKAL MENJELMA TAK LAMA LAGI…..

ANDA MAHU BERNIAGA DI BAZAR RAMADHAN???? MASIH TAK TAHU NAK JUAL APA??? ATAU ANDA PENIAGA SABAN TAHUN TETAPI MAHU MENCUBA MENU LAIN YANG LEBIH MENGUNTUNGKAN???

SAYA CADANGKAN KEPADA ANDA UNTUK MENCUBA BISNES JUS BUAH-BUAHAN FRESH…TIDAK MENGGUNAKAN PERASA TIRUAN TETAPI 90%+ BUAH-BUAHAN ASLI…

berdasarkan pengalaman saya berniaga jus buah-buahan di bazar ramadhan selama 7 tahun….utk rekod jualan paling tinggi dalam sehari ialah 700+ bungkus=rm700+(sbb saya jual sebungkus rm1)…BIAR BETOL!! air buah sebungkus rm1?? MURAHNYAA!!! tapi saya still untung banyak bila volume jualan tinggi macam tu…

dlm sebulan berniaga,purata jualan bagi sehari(4jam setengah) antara 200+ hingga 700+ bungkus…cuba anda kira sendiri betapa lumayannya kalau anda menjual sebungkus rm1.20 atau rm1.50 atau rm2.00!!!

Saya memakai khidmat 4 org pembantu…memang laris walaupun hari hujan….paling minimum pun jualan ialah 200+ bungkus sehari, Itu pon sebab hujan turun kaw2 punya pada hari tuu!! SEKURANG-KURANGNYA PELANGGAN SAYA ADA PILIHAN UNTUK MEMBELI JUS TANPA AIS…SANGAT MINIMUM RISIKO RUGI KERANA BUAH YANG TIDAK HABIS DIBUAT JUS BOLEH DISIMPAN LAGI DALAM PETIAIS UNTUK DIGUNAKAN KEESOKAN HARI…

BISNES JUAL AIR BUAH NI MEMANG SANGAT BERPOTENSI TAK
KIRA LER DIJUAL DI PASAR MALAM,PASAR TANI,PASAR RAMADHAN, GERAI/STALL TEPI JALAN, KEDAI MAKAN MAHUPUN RESTORAN.INI DISEBABKAN PERMINTAANNYA YANG SANGAT
TINGGI KERANA DISUKAI OLEH SEMUA LAPISAN UMUR DAN MASYARAKAT. JADI TAK HAIRANLAH, BERDASARKAN
PENGALAMAN SAYA SELAMA 7 TAHUN MENJUAL AIR BUAH DI PASAR RAMADHAN, IA TETAP DISUKAI WALAUPUN CUACA SEJUK/HUJAN.

BAGI YANG BARU NAK BERJINAK-JINAK
DENGAN DUNIA PERNIAGAAN KECIL2AN, SAYA CADANGKAN ANDA MENCUBA DENGAN MENJUAL AIR/JUS BUAH.

bulan puasa/RAMADHAN bakal tiba tak lama lg insyaAllah….bg sesiapa yg nak mula berniaga…TAK TAHU nak jual apa lagi….ataupun bagi yang dah biasa berniaga kat bazar ramadhan/pasar mlm…yang nk tukar menu jualan kepada air buah….boleh dapatkan RESEPI/TEKNIK MENYEDIAKAN AIR BUAH YG SEMPOY dari saya!! SAYA AKAN BONGKARKAN RAHSIA BAGAIMANA SAYA BERJAYA MENJUAL 700+ BUNGKUS JUS BUAH DALAM TEMPOH 4 JAM SETENGAH SAHAJA ( 3.0pm – 7.30pm ) !!!

antara kandungan manual RESEPI tersebut;

Ø jenis2 peralatan yg SAYA gunakan

Ø jenis2 buah yg laris/popular

Ø tips memilih/membeli buah

Ø tips campuran yg betul sEbElUm blend

Ø teknik membungkus utk memaksimumkan untung

Ø 2 experimen yg SAYA cadangkan utk membuktikan kaedah unik SAYA Ini adalah sANgAt 'original' dArI segi warna dan rasa

Ø dan lain-LAIN tips

JANGAN KHUATIR KERANA SAYA AKAN MEMBANTU ANDA MEMAHAMI SETIAP YANG DIAJAR DI DALAM RESEPI TERSEBUT MELALUI EMEL/YAHOO MESSENGER…ANDA TIDAK AKAN DIBIARKAN SELEPAS MEMBELI!! SAYA MAHUKAN ANDA BERPUAS HATI DAN RASA BERBALOI DENGAN HARGA YANG DIBELI!!!!. penerangan yg sangat simple dan amat mudah untuk difahami dan dipraktikkan…

harga yg saya tawarkan adalah sgt berpatutan dibandingkan dengan ilmu yg bakal diperoleh kelak…

HANYA RM70 UTK RESEPI 7 JENIS AIR BUAH YG TERLARIS/POPULAR.... HANYA RM70!!!

* 7 JENIS BUAH TU ADALAH OREN, EPAL HIJAU, TEMBIKAI MERAH, MANGGA, CARROT+SUSU, HONEYDEW(TEMB. SUSU)+SUSU DAN JAGUNG(KRIM)+SUSU

tapi tunggu dulu…..

p/s : untuk makluman anda semua…memandangkan permintaan ramai drpd pembeli-pembeli resepi ini yg mahukan saya turut memberikan panduan2 dan tips2 utk memulakan/menjalankan bisnes jus buah2an maka saya sedang merancang,insyaAllah untuk menaiktaraf resepi jus sempoy ni sebagai sebuah ebook panduan perniagaan jus buah-buahan yg serba lengkap dan akan memasarkannya secara meluas…untuk itu saya berikan potongan harga jika anda membeli resepi ini sekarang dan saya akan memberikan secara percuma versi ebook tersebut apabila sudah siap kelak!!!

harga berbaloi-baloi yang saya tawarkan sekarang hanya…..

rm70 oppsss rm50 sahaja!!!

p/s 2: ebook yang sedang dihasilkan sudah hampir 80% siap!!! jadi baik anda beli sekarang dengan harga rm50 sebelom ebook tersebut siap sepenuhnya dan harga akan saya naikkan kembali kepada rm70..!!!

Oppss!! kalau dah lengkap semua sekali dengan panduan perniagaan sepatutnya saya letak harga semurah rm100…jadi baik beli sekarang hanya rm50 dan dpt percuma versi ebook kemudiannya..insyaAllah!!

BAGI YANG BERMINAT UTK MEMBELI RESEPI/TEKNIK MENYEDIAKAN AIR BUAH YG SEMPOY BOLEH LER TERUS KE LINK INI http://jus-sempoy.com/tempahan untuk mendapatkkan info berkaitan proses pembayaran!!!

mari..mari...marii!! jom niaga jus buah2an !! dapatkan panduan dari sini

Untuk sebarang pertanyaan atau detail lanjut berkaitan, boleh PM atau add YM : pyan_sempoy

terima kasih!!!

pyan_sempoy

freshman
tq admin wc sbb cpt approve...

promosi khas utk warga wangcyber....pembeli pertama hanya perlu membayar rm10...pembeli ke-2 rm20...ke-3 rm30...ke-4 dan 5 rm40....pembeli seterusnya rm50 mcm biasa balik

so saper cepat bleh jimat!!!

1st (rm10) : zolham

ke2 (rm20) : kasimo aloi

ke3 (rm30) : rouke

ke4 (rm40) : fuhhh

ke5 (rm40) : adibpharm

5 org terawal shj!! tak boleh booking2 tempat!! buat pembayaran rm50 dahulu kemudian sy akan refund balik ikut kedudukan..boleh refer sini utk bayaran;

http://jus-sempoy.com/tempahan

kuota 5 org pembeli sudah pon penuh utk harga promosi!! terima kasih tak terhingga sy ucapkan kepada kelima 5 pembeli resepi jus sempoy...selamat mencuba resepi tersebut..hasilnya nnti diharapkan bolehlah dikongsi bersama-sama di sini...

harga kembali sy naikkan ke rm50 utk 7 jenis resepi jus buah2an yg popular!!!

Last edited:

abutalib

Senior
Macam best jer ni...

Dulu kawan saya punya pakcik berniaga air sahaja dalam bulan ramadhan
boleh menjana pendapatan RM13,000.00...

Saya macam tak percaya pada mulanya... :D

fuhhh™

Newbie
Kita tunggu TT masukkan testimoni, konfem ramai terliur kt ebook ni
Ebook ni dapat sambutan hangat tahun lepas kt CG. :)

Taknak buat diskaun ke untuk pembeli terawal sebelum Ramadhan ni? ;)

pyan_sempoy

freshman
kejap lg sy masuukkan testi..lembab sikit tenet mlm ni

pyan_sempoy

freshman
jus
...
From:
ida karim <[email protected]> (peniaga minuman menggunakan pati jus)
...
View Contact
To: Pyan Sempoy <[email protected]>

salam pyan...lame benor tak menanyer soklan..he2..
saya nak tanye resepi yg pyan kasi tu uk jualan segera kan? maksud nye mcm ice blended tu..blend upon request kan?

setakat ni alhamdulillah..saya dapat save utk belian pati jus.. kalau tak terpaksa belanjakan rm40 utk 3 hari beli mak jus..lps dpt resepi ari tu..saya guna cuma 2 biji jambu batu utk hari2 jualan..

nti ramadhan nk cuba jual yg fresh plak blend n sale..tk perlu tunggu lama2..

ps: lgi satu selain campur ***** kat dlm tu ade lagi cara2 lain utk tambah umph jus jmbu yg taruk kat takung?

Originally Posted by ijaljaws78 View Post
Salam TT.... saya dah cuba resepi bro tuh.... Try jus epal hijau ngan tembikai susu... fuh... mmg terangkat... hehehe... Dah 3 hari asyik belasah jus jer kat umah ngan anak isteri... Tapi nak kena YM ngan bro gak pasal nak meniaga bulan ramadhan ni... Ada beberapa tips nak mintak ngan bro nih...

mmg jd la resepi tu bro..dh try jus apple smlm..sdp & pekat..mlm ni nk test buat jus orange plak..maklum la..smlm shoping sakan kt carfour sbrg jaya...hehehheh

Originally Posted by halimkjg View Post
salam..sory lambat bagi testimoni,hasilnya mengujakan,kerana dari experiment yang diberikan memang jadi..

- tahan lama
- rasa buah yang asli
- ala2 ais blended tapi kenyataannya bukan
- untuk niaga kena guna ais yang dah hancur baru boleh buat dengan pantas dan banyak..
- berbaloi balooi...
- nak mudah kalau nak niaga 4 jenis air kene stanby 4 blend..

* gula control sikit bagi yang minum sendiri..manis dalam khayal...huuhuuu..

Originally Posted by nazwa69 View Post
Sekali lagi bagi testimoni... Komen aku.. TT ajar sesuatu yang sangat berguna bagi sesiapa nak ceburi biz jus ni.. Hasil dia muai, sedap yang penting kos murah..

Dari apa yang diajar, aku dapat modified skit perasa2 baru.. tambah lemon, vanila.. ingat nak biz jus bulan pose ni...

TT kene perkemas ebook tu... pasni boleh jual dan bertambah berbaloi2 org beli...

Good Luck!

Originally Posted by mr_kenji View Post
salam tuan tanah..aku baru je bace,sng n sempoi buat dia...janji kene bace betol2 baru buat...aku buat 1 jug oren jer....gune 2biji oren..pastu lebih skit..sbb aku letak 2 biji...pergh....minum smpai xcukup..hahaha..sbb beli 3 biji je oren...nak test la katekan...
pastu ade dpt idea tambah lak perisa vanilla ice blended aku...2 sudu jer,,mak ai...sedap giler gler....(promote skali produk aku nie...maaf ye TT)..tpi mmg smpoi la ....rugi ler klo korg xtry...beli la dlu erk sblm try...huhuhuhu...ok..

cukup dulu kot testi...atau nk lg?? huhuu :D

Last edited:

pyan_sempoy

freshman
Macam best jer ni...

Dulu kawan saya punya pakcik berniaga air sahaja dalam bulan ramadhan
boleh menjana pendapatan RM13,000.00...

Saya macam tak percaya pada mulanya... :D

percaya ler hehe :) jual air bln puasa mmg masyuuk kalau kena cara

pyan_sempoy

freshman
fuhhh&#8482;;759206 said:
Kita tunggu TT masukkan testimoni, konfem ramai terliur kt ebook ni
Ebook ni dapat sambutan hangat tahun lepas kt CG. :)

Taknak buat diskaun ke untuk pembeli terawal sebelum Ramadhan ni? ;)

tq bro..tawaran special utk warga wc yg terawal kena tunggu besok petang/malam...skrg ni rimau dah pengsan :D

pyan_sempoy

freshman
oowh ya ka..dah jual ebok ni...

segan nak kata ebook huhuu..malu kat otai2 sini..ni just resepi jus dlm pdf file 12page..simple tp sempoy,insyaallah

Last edited:

pyan_sempoy

freshman
tu la pasal.. Ebook ni sgt popular dekat CG.
Bagus untuk bulan Ramadhan atau bukak dekat gerai2 stail uptown.. ;)

tq bro..

resepi ni sesuai utk semua tak kira saper...klau tak utk niaga pon bleh praktik utk hidangan kat rumah

pyan_sempoy

freshman
selain CG ada jugak pembeli dr majalah.com...ni testi 2 pembeli dr sana....

Suzana Binti Mohd Said - 27 May 2010, 2:20am
salam en pyann ni kak su jb.. akak dah try smua resepi tu sedap gilerrr.. muai plak tu.. bazar ramadan dah tempah ni.. nak jual jus power.. tqvm..

No Name 2 - 30 Oct 2010, 7:07pm
thanx mr. pyan...saya salah seorang yg dh membeli e-book jus sempoy mr. pyan...& dh pun try business jus dripd resipi mr. pyan...memannngg sempoy...ternyata sempoi, & memang sedap...customer pun ada yg repeat beli jus yg sy jual...harap dpt tips2 best2 dr mr pyan lagi....tq

Last edited:

rexoxo

freshman
sempoyy je... dengan jus pun boleh buat duit riban2.. tapi tempat kena cun..

pyan_sempoy

freshman
promosi khas utk warga wangcyber....pembeli pertama hanya perlu membayar rm10...pembeli ke-2 rm20...ke-3 rm30...ke-4 dan 5 rm40....pembeli seterusnya rm50 mcm biasa balik

so saper cepat bleh jimat!!!

1st (rm10) : zolham

ke2 (rm20) :

ke3 (rm30) :

ke4 (rm40) :

ke5 (rm40) :

5 org terawal shj!! tak boleh booking2 tempat!! buat pembayaran rm50 dahulu kemudian sy akan refund balik ikut kedudukan..boleh refer sini utk bayaran;

http://jus-sempoy.com/tempahan

Last edited:

pyan_sempoy

freshman
sempoyy je... dengan jus pun boleh buat duit riban2.. tapi tempat kena cun..

btol tu bro..selain faktor tempat, keunikan menu jualan pon sgt penting jugak..