Pure MLM ke Penipu punya MLM...?

Status
Not open for further replies.

nina

freshman
ok cmos, dah faham.

jadi untuk bulan pertama, sebelum sampai ke 1000PV. kita kita tidak dapat apa apa la yer? kenapa kalau sendiri buat personal sale kurang dari 1000BV tak dapat bonus. tak adil la cam ni. kalau kita buat kita dapat la.

kenapa dia buat macam tu, jadi kalau org kata PV tu diberi kepada org atas tak salah la kan?

org buat kerja, org lain dapat. cam tu ke?

shuth betul ke cara MLM macam tu?

waldin

freshman
please baca balik semua post saya dlm thread ni.mungkin awak baca sambil lalu jee....... sebab tu awak pun main masuk dan main dengar-dengar je dgn promotion lain...

nina

freshman
SAYA DAH TGK BEBETUL LA. CMOS.

bukan sambil lalu. puas saya menghayatinya. macam baca buku pulak.

saya cuma nk tgk, apa kelebihannya kalau menjadi pengedar sahaja.
yang lain tu saya faham la skit skit. adakah untuk mendapat bonus kena naik pangkat gangsa dulu baru boleh dpt bonus?

waldin

freshman
O.k lah, syarat maintain 100PV.For new register u can layak dapat bonus bila kumulatif(pv terkumpul) 1000PV.If that month u or with u network overall 1000PV boleh dapatlah.if not tunggulah sampai 1000PV.
What mean kumulatif, u PV plus every month.example jika bulan 1 100PV then bulan 2 100PV sudah 200PV.example 2 if u and 3 others have 300PV mean 1200PV u layak dapat rm100++
1000PV=gangsa,5000PV=perak,10000PV,15000=Agensi manager
apabila mencapai gangsa kita layak mendapat bonus dgn maintain 100PV.
saya ulang bailk
SOAL BERJAYA ATAU TIDAK
-Dalam peperiksaan ada gagal,lulus dan cemerlang
-Dalam bisnies biasa macam tu juga,bahkan boleh muflis.

Dalam MLM
-Anda mendaftar kurang RM100, anda akan mendapat starter kit,majalah setahun dan sample produk(jumlahnya lebih drpd bayaran pendaftaran).

Anda membeli barang dalam 100PV(harga RM100-150)-Sila rujuk pd. web kat signature.
100PV adalah syarat maintain-maka bonus anda RM10-12.Jika anda menjualnya anda mendapat untung runcit.Jadi bonus + untung runcit.Jika ada network maka bertambahlah bonus anda.
Soal berjaya atau tidak = win-win situation.
BAGAIMANA NAK BERJAYA?????....................KNOWLEDGE IS POWER..........!!!!!!!!!!
"Tuntutlah ilmu dari buaian hingga ke liang lahad". Sistem latihan memang tersedia.
-saya rasa kita beremail je dgn bab ini.buang karan je kat sini. lari topik........... email ada kat web.

waldin

freshman
ALKISAH TERJEBAK DGN MLM
Saya pd mulanya... tak minat dgn MLM.dalam kepala saya ketika tu... MLM ni jual-jual barang dan pasang-pasang orang.Sehinggalah suatu ketika sorang mamat tu.... macam biasala....
rasa nak mengelak je tapi terpaksa layan.Hasil dari explainationnya membuatkan saya HOW??.., HOW??..... dan terus mencari jawapan,study marketing plan, lama juga pencarian.... termasuk memerhati other company rupanya ada keunikan dalam MLM.Mungkin anda masih -ve,atas pagar dll, memang benar dan saya faham sebabnya...... I can share with u if u want.....
#saya tak de lah main masuk dan main dengar-dengar macam.........
#tak terlibat macam wang rakyat,help2u,tsunamiwang.........

huuuhhh.. semakin hangat gak yer topik ni.. Bagus.. Tapi jangan sampai serang-menyerang laks.. Dan perkara yg saya nak bincang kat sini nak tahu MLM pure punya nampaknya belum kesampaian. Tak apalah.. :)

Yg pasti, sesiapa yg nak kaji serius mengenai MLM, dia akan tahu hakikatnya.. Saya? Still dalam pembelajaran..

Semalam bertemu dengan seorang yg baru dalam 2 atau 3 bulan kot buat MLM satu company ni.. Last income dia dalam 1K.. ;) Apa yg saya lihat team mereka ni, tak banyak cakap dan tak banyak serang-menyerang.. Apa yg mereka buat adalah, just-do-it + teknik yg berkesan.. Saya amat suka melihat cara yg mereka lakukan walaupun company yg mereka sertai baru setahun jagung.. Rasanya baru setahun lebih company tu.. Tp yg perintis2nya dalam masa beberapa bukan sahaja dah dapat income 5 angka.. Mengapa? Sebab mereka tak banyak cakap dan just-do-it.. Tambah lagi dengan keyakinan mereka.. Rata2 yg join company tu pada mulanya dah putus asa dgn MLM dan dah banyak kali 'gagal' dalam bisnes ni.. Tp kali ini mereka dah berjaya.. Saya suka cara mereka, sebab mereka membina team dari bawah, dgn susah payah tapi akhirnya membuahkan hasil.

So, soal pure atau tak MLM ni, terserah kpd diri masing2.. kalau anda yakin, teruskan.. Yg tak yakin, terserah kpd anda.. MLM adalah juga bisnes. Sama spt bisnes lain.. Cuma modalnya rendah tak spt perniagaan lain spt francais yg memerlukan modal berpuluh dan beratus ribu.. MLM adalah francais manusia yg tidak memerlukan premis.. Barangan terus dari company kepada pengedar, tiada orang tengah. Inilah MLM, satu perniagaan yg unik. Kerajaan pun telah membuka ruang dan sokongan kpd industri jualan langsung utk kita...

So, bagi anda yg dah buat MLM dan dah sign borang, teruskan dengan company anda.. Dan yg belum sertai mana2 company tu, kajilah setiap company dan ketahuilah cara memilih company yg betul agar anda tidak menyesal di kemudian hari.. Jangan lihat hebatnya company pada hari ini, tp lihat dan kaji, adakah company ini mampu bersaing dan terus hidup dan kekal 10 hingga berpuluh tahun akan datang??? Ingat, kita buat bisnes bukan utk sehari dua, tapi sampai ke akhir nyawa kita.. :)

Pure MLM.. Betul atau benar? Tanyalah kepada mereka yg lebih mengetahui, baca dan kaji... Anda akan ketemu jawapannya.. Perlu atau tak untuk menyertai MLM? Tanya diri sendiri dan nilai diri anda.. MLM hanya sesuai untuk mereka yg berjiwa USAHAWAN... ;)

Kalau ikut mmg nak cite panjang, tapi aku summary kan je la yer... hehehe

Aku pernah join MLM. Memang aku tabik spring dgn kaedah mereka memotivasikan dan menunjuk-cara kaedah jualan masing2. Masuk pun sebab lps sekolah dulu2 saja ikut kawan2 kata nak cari duit sampingan. Walhal kawan2 aku tu dah "terjoin" akibat penangan awek masing2 yang dah "terjoin" juga.

Cuma, yg aku kurang berminat ialah kebanyakan program MLM ni guna taktik perang saraf. Mereka create/cari produk baru yg berkualiti, selalunya import. Then create strategy jualan langsung yg diinspirasikan drp sistem piramid. Strategy inovasi terbaru ialah - Refer a friend. Kalau kat internet biz, Corey Rudl cipta Affiliate/Associate program. Juga inspirasi sistem piramid tetapi terhad kpd 2 level shj.

Perang saraf berlaku semasa aktiviti perjumpaan mereka. Di sini organizer akan brainwash kita dan cuba programkan minda kita agar fokus kpd kelebihan produk mereka. Produk lain tak bagus, teknologi usang etc etc.

Mereka menafikan hak untuk memilih. Apabila kita dah berjaya mereka bentukkan, maka rentak jualan dan komunikasi bersama prospek akan senada selaras dgn "program" dalam minda kita.

Harga pasaran produk ditetapkan lebih tinggi adalah sebagai taktik memancing utk kita join sbg members. Seterusnya dpt harga ahli. Walhal, organizer mmg dah untung byk pun dgn harga ahli. Utk nampak lebih lucrative, mereka tawarkan pelbagai benefits dan insentif sampingan hasil drp margin keuntungan yg tinggi.

Apa yang membebankan ialah, ahli kena kerja keras, keluar modal sendiri byr duit minyak, tol, parking, belanja StarBucks etc utk menjual atau memancing prospek baru. Selalunya, perjumpaan kena lebih sekali baru boleh close deal. Itu tidak campur dgn penat dan lelah yg dialami.

So, nampak tak senario tersebut? Apa bezanya dgn kerja utk org lain? Saya bukan anti-MLM. Cuma memang tak sesuai dgn saya. Banyak lagi kaedah biz lain yg lebih mudah. Pastinya, MLM sesuai utk org yang nak blaja dan test skill jualan mereka di samping mendapat untung drp produk org lain. Ya, cara terbaik utk blaja menjual ialah melalui MLM. Itu saya sokong.

p/s: MLM internet (affiliate) saya ske sbb keje dia sangat mudah... :)

hmm, masuk pun encik antradun kita ni.. Post mcm ni lah yg saya mahukan yg lebih relate kepada topik yg saya create ni.. ;)

To antradun, thanks.. Ada sesiapa nak menambah? :lol:

waldin

freshman
Pd pemerhatian saya,setiap syarikat,apa skim terbaru dan yg pernah wujud mempunyai corak.......... dan corakkan individu.Sebelum ni sya katakan kita kena study overall setiap.......
Kita masih banyak peluang untuk menyiasat..........
MLM juga boleh digunakan untuk membantu orang lain.

nina

freshman
p/s: MLM internet (affiliate) saya ske sbb keje dia sangat mudah... :)[/quote]

mudah macam mana tu? sebagai contoh?

waldin

freshman
nina,
macam maskahwin.com dan idealuarbiasa.com.u patut banyak membaca dan mencari maklumat di internet.contoh bacaan tsunamiwang boleh dapat kat sini freewebs.com/ebookshare tapi ada yg tak boleh diikut dlm tu tapis-tapislah sikit.yg lain buku JUTAWAN SENYAP dll.

#MLM boleh berlaku secara ethical dan unethical dan ia juga bukan untuk semua orang.Ada orang memperolehi rezeki melalui insuran, pelaburan dll.... buka gerai pun boleh mewah.Nikmat Allah tak terhitung.....

akum , waa banyak juga respon tentang MLM pure n tak pure ni yer , dapat juga saya dapat info ... Saya pun baru jer terlibat dan tercebur diri dalam MLM dan sebelum ni tak minat langsung .. Entah macam mana ianya terjadi apabila boleh di buat secara online. Dan tentang pure tak pure ia akan bergantung kepada bina network dan sales. tanpa sales macam mana company nak bayar bonus dan setiap orang mesti kena maintain untuk dapat bonus... Jadi kalau tak maintain macam mana pihak syarikat dapat secure dia punya pendapatan untuk bayar bonus ;;;

MLM pure ni bukan senang nak dapat hasil , kena bina satu persatu dan ianya memang bergantung kepada gandingan membina network dan menghasilkan sales dari network ... Bukan boleh dok saja jer walaupun buat depan komputer tapi tetap kena servise downline anda sekerap yang mungkin.. Kemudian nak tau pure tak pure juga klau sales group jatuh income kita pun jatuh dan kalau dline kita lebih strong dari upline dia layak dapat banyak income dari upline dia...

Tapi apa pun sejak saya join biz MLM dalam satu syarikat ni Alhamdulillah dengan buat online dan sistem yang betul saya dah mula capai income 5 angka dalam 5 bulan. Namun tanggungjawab dan amanah adalah lebih besar untuk memastikan lebih ramai lagi dline dapat income 4 dan 5 angka..

Jadi RUMUSAN dia

1. PRODUK mesti power , mudah jual , berkesan , dan mampu lakukan repeat sales di samping mampu hasilkan TESTIMONI yang banyak
2. PLAN yang adil dan kalau org atas tak buat kerja lebih walaupaun PV dia ratus ribu org atas tak layak dapat income banyak kecuali dia buka lagi kaki lain
3. NETWORK , tanpa network kita mungkin akan hadapi masalah untuk dapatkan sales jualan yang tinggi. Memang banyak kerja diperingkat awal tapi income sikit , namun Bila income dah banyak kerja semakin kurang , just buat traininig dan service dline n maksure ramai lagi dline kita dapat naik pangkat tertinggi dan dapat income lebat... Baru la dapt scure biz kita tu

ok la ::: walau dimana MLM yang anda buat , FOKUS , FOKUS , FOKUS ::::

Apa yang saya perhatilah, mengapa wujudnya dua pihak yang anti-MLM dan juga pro-MLM.. Memang dua pihak ini akan terus wujud..

Sebab yg paling utama adalah, tiadanya usaha pihak2 yang pakar MLM atau ahli ekonomi nak duduk semeja dan berbincang serta menyampaikan informasi yang sebetulnya kepada orang ramai. Kritis dan pandangan bukan hanya kepada satu sisi sahaja, tetapi kritis yg diberi adalah dari pelbagai sudut dan nilai kejujuran itu amat penting.

Apa yg saya ingin perkatakan adalah, selagi ahli2 ekonomi dan yg pakar tidak berbincang dan menyampaikan sesuatu pengetahuan yg berfakta dan ilmiah, selagi itu persoalan pure atau penipu ini akan terus bergelumang dalam pemikiran orang ramai. Yg byk dibincang adalah keuntungan, pasaran masa depanlah, maksudnya yg advance2, padahal masalah yg masih dipeningkan ini masih belum di-atasi.

Maksud saya di sini adalah, tidak ada usaha ilmiah untuk menerangkan mengenai MLM pure ini. Setakat mana kebenaran dia. Apakah kelemahan sistem MLM. Dan lain2 perkara yg biasanya 'disorok' oleh mereka yg melakukan perniagaan MLM ini. Itu pun jika ada kelemahan lah..

Itu tidak masuk soal hukum dari segi syari'at lagi. Ada yg kata haram dan ada yg kata halal, ada yg kata, tak payah susah2 ambil tahu. Semua pihak dari orang awam sehinggalah kepada yg profesional begitu sibuk memberi 'fatwa' masing2.. Sekali lagi, tiadanya usaha yg bersungguh-sungguh dari pihak yg lebih layak mengatakan soal Agama ini. Yg ada hanyalah beberapa baris ayat (jawapan) kepada persoalan, halalkah MLM? Itu tidak cukup, penelitian ilmiah amat perlu dilakukan. Pihak ulama dan ahli agama perlu duduk semeja berbincang dengan pakar MLM agar satu kejelasan di antara dua pihak ini berada di atas satu landasan dan seterusnya disampaikan kepada orang ramai.. Boleh ke, tak boleh ke, halal ke, apa ke, just sampaikan.. Itu yg dimahukan, tetapi biarlah secara kritis dan berilmiah.

Baru2 ini telah diadakan satu program besar untuk industri jualan langsung, tetapi apakah manfaat yg diperolehi oleh orang ramai? Bukan berapa strategi, brp byk peruntukan, bukan perancangan yg diperlukan / yg utama sekarang. Orang ramai memerlukan kefahaman yg sejelas-jelasnya... Kalau perkara ini tidak diselesaikan terlebih dahulu, tiada guna sebab kekecohan akan terus berlaku.

Tujuan saya membuka topik ini untuk sama2 membincang mengenai hal ini. Dasar dan asas sistem MLM ini. Perkara2 yg 'disorok' oleh pro-MLM dan juga yg disorok oleh anti-MLM. Ya lah, kalau dah pro, takkan nak cakap yg negatif kan. Gitu juga yg anti, takkan nak cakap yg baik2 pasal MLM kan? Jadi di sinilah perlunya kejujuran dan satu kritis yang membina dan berilmiah. Bukan kau salah, aku betul.. Jika begini, tiada apa2 guna pun..

Jadi harapan saya di sini, mana yg kurang suka MLM, jangan hanya menyebut kekurangan MLM itu, nyatakan juga apakah kebaikan MLM. Begitu juga yg pro-MLM, jangan disorok apakah kelemahan2 sistem MLM ini. Kita perlukan kejujuran di antara satu sama lain.. Spt kata cmos, tidak semua orang sesuai melakukan bisnes MLM ini. Ya, saya setuju. Dan kata antradun pula, kebanyakan company MLM akan setkan program pada minda ahli/pengedarnya. Betul, saya setuju.. Saya lihat, seolah2 produk lain itu satu benda yg tidak boleh disentuh melainkan produk company yg disertai sahaja.. Tak semua, tapi kebanyakan.

Di sinilah perlunya kejujuran.. Ceritakan kebenaran, jangan disorok. Sama2 kita memperbaiki apa yg kurang dan perbetulkan dengan sebaiknya. Setiap sesuatu sistem itu ada pro dan kontra masing2. Tiada benda yg sempurna atas muka bumi ini. Lainlah jika suatu benda tu jelas haram dan memudaratkan, maka jelaslah.. Tapi jika sesuatu itu baik, tetapi ada sedikit kecacatan, jangan terus dibuang, sebaliknya baikilah apa yg kurang itu..

Pendek katanya di sini:
1. Perlunya pakar ekonomi, MLM dan juga ahli Agama duduk semeja
2. Bila berbicara, jangan pandang dan rujuk pada satu sisi. Jika tidak, anda tidak akan jumpa jawapannya yg jelas
3. PERLUNYA KEJUJURAN dalam menyampaikan sesuatu..

Wallahu 'alam.

PS. Hanya pandangan.. :wink:

nina said:
mudah macam mana tu? sebagai contoh?
macam2 mudah ada... sila baca mesej saya, dan reverse the sentences, pd part yg membebankan tu. good luck.

waldin

freshman
MLM bukan untuk semua orang seperti mana dgn. bidang lain,Adakah kedoktoran untuk semua org? Berapa tahun yg diambil oleh seorang pelajar untuk menjadi doktor? berapa belanjanya? tapi yg pasti seseorang doktor itu sebelum ditauliahkan menjadi doktor akan melalui pembelajaran yg panjang.Kalaulah tak sanggup belajar,tidak ada komitmen,pastinya beliau tidak akan menjadi seorang doktor.
Yang pasti sejak mula lagi mungkin sejak sekolah menengah lagi sudah melorongkan atau menjuruskan dirinya menjadi doktor.Ini bermakna tidak semua orang melorongkan dirinya untuk menjadi doktor.Jadi tepatlah kedoktoran bukan untuk semua orang.
Sama halnya degn MLM orang2 yg berjaya dlm MLM memperolehi pendapatan tinggi,nama dll.Khazanah dlm MLM ialah org yg menjuruskan dirinya,melorongkan dirinya,membentuk dirinya untuk mencapai kejayaan,sejak hari pertama sig up.Di dalam hatinya berkehendakkan
kejayaan.Dalam MLM,latihan dah tersedia dan bersistematik.

Menyalahkan industri MLM sama dgn menyalahkan politik.Yg kotor bukan politik tetapi yg sebenar kotor ialah sebahagian ahli-ahli politik.Seorg dua ahli politik yg korup,kotor nampaknya semua orang menyalahkan politik.Mereka menganggap semuanya sama saja.
Begitulah dgn MLM,seorg dua yg menjadi "makhluk perosak",lalu mengatakan MLM semuanya sama saja.Anggapan yg salah.

Hari ini,MLM banyak diceburi oleh golongan profesional,bahkan ada dikalangan mereka menceburi MLM sepenuh masa dengan melepaskan jawatan selesa mereka.Ada juga yg menjadikan MLM sebagai sampingan contohnya seorg doktor(saya kenalnya) masih sebagai doktor dan dalam bidang MLM beliau telah mendapat tabung kereta,pelancongan percuma dan pendapatan yg lumayan yg mana tak dikecapi melalui gajinya.Ada juga yg memiliki syarikat sendiri dan dalam masa yg sama menceburi MLM.

waldin

freshman
Biarlah setiap orang yg menceburi MLM sebagai usahawan hendaklah berpandangan jauh.Bukan untuk setahun dua tetapi ia adalah untuk kerjaya seumur hidup.Bahkan apa yg dibina hari ini adalah untuk generasi akan datang. Orang yg berpandangan singkat akan berusaha menjadikan MLM sebagai medan "wang segera" yg mana akan menghancurkan diri sendiri dan nama baik.
Dengan berpandangan jauh,secara otomatik sikap terhadap perniagaan ini juga turut berubah menjadi sikap yg boleh membantu kejayaan.
Kedua setiap pengedar bertanggungjawab untuk mencorakkan industri MLM di Malaysia.Jangan menambah bilangan "makhluk perosak".Di akhir nanti 'makhluk perosak' akan musnah sendiri dan yg muncul adalah usahawan yg benar-benar berniaga melalui MLM.
Untuk itu jauhilah perangai suka melebih-lebih bila bercakap mengenai produk dan syarikat MLM.Hindari penyakit jahil dan buta ilmu hingga tidak boleh membezakan yg mana MLM dan yg mana jauh menyimpang dari MLM. Menggunakan cara yg tak betul untuk naik hingga terjadinya penganiayaan. Memahami betul-betul pelan pemasaran bagi memastikan tidak ada unsur-unsur penganiayaan.Jauhi gerak langkah yg tidak beretika dan yg penting jangan berniaga semata-mata kerana wang.
Kepentingan peribadi hendaklah dilupakan kerana MLM bukan kejayaan peribadi.Kejayaan di dalam MLM diukur dgn berapakah org yg berjaya dalam kumpulan kita.Kalau hanya kita seorg berjaya,itu bukan kejayaan namanya tetapi penindasan dan penganiayaan.
Di dalam MLM tersedia khazanah yg sangat berharga.Semakin anda menggali, meneroka, semakin banyak khazanah yg anda perolehi-wang,ilmu,nama,kejayaan dan berbagai-bagai lagi yg berharga.

#Bagi anda yg -ve,fobia,atas pagar dll. lebih baik anda mengaku tidak faham MLM......!!!!! SETUJU.....!!!! Nilai sejauh mana tulennya kefahaman anda tentang MLM.

yes, betul apa yg cmos cakap tu.. Amat betul sekali.. skrg ni amat susah nak jumpa MLM yg pure.. Dari segi Agama mcm mana pula? Ada pihak yg memberikan syarat2 'ketat' dari segi syari'ah spt:

1. Tidak mengabaikan tanggungjawab utama spt kpd ibadat wajib, keluarga,..
2. Tidak gila harta. Masuk MLM bukan sebab ingin harta semata-mata.
3. Pastikan MLM tu pure, bukan sistem piramid. Kbykn org 'mengharamkan' MLM sebab mrk tidak faham dan terkeliru dgn sistem piramid.
4. Dan lain2 lagi..

Pokok pangkalnya spt kata cmos, MLM adalah bisnes dan perniagaan..

Wallahu 'alam.

waldin

freshman
Kepada anda yg menceburi bidang jualan langsung.Sila pastikan
1.Syarikat tersebut sah.Anda boleh rujuk melalui DSAM dan KPDNHEP.
2.Pelan pemasaran-anda mesti faham sebaiknya.Kerana ketidak fahaman mengenainya berkemungkinan anda dipergunakan oleh upline yg tidak bertanggungjawab.
3.Produk-harga dan kualiti berpatutan.Kerana terdapat menggunakan produk sebagai boneka ataupun produk ok tapi meletakkan harga tinggi.
4.Hala tuju-corakkan hala tuju perniagaan anda sebaik-baiknya.
5.Belajar selok-belok perniagaan ini.

#MLM adalah salah satu cabang dalam industri jualan langsung.
#Sikap -ve org ramai tentang MLM salah satunya adalah disebabkan salahlaku yg pernah berlaku dan juga ketidak fahaman mengenai binary,piramid,matrix dll.

Industri Jualan langsung memang dipantau oleh pihak kerajaan dgn adanya akta jualan langsung 1993.

Status
Not open for further replies.