Nuffnang

eman

freshman
x de aku silap taip komuniti nuffnang...sebenarnya nuffnang.com.my la yg aku nk maksudkan...

Owh, kalau nuffnang.com.my tu bagi aku jauh lebih baik daripada Advertlets.

Nuffnang bayar tiap2 bulan, tapi Advertlets tak pernah bayar. So bagi sesiapa yang masih mengiklan Advertlets, sila buang jauh2, supaya dapat manfaat penuh dari Nuffnang.

Pakai Aja Nuffnang. Dapat status Giltterati.. Nanti trafik dah cukup 3K pageview dah cukup lebih dari 15K, boleh apply Innity.. 1 minggu komisyen innity = 1 bulan Nuffnang. Itu pendapat yang AJ terima dari otai2x innity..

alahai makin hari makin tinggi kehendak innity nih. So cepat2x apply kalau dah capai minimum kehendak diorang itu ya. :) AJ sikit aja lagi.

eman

freshman
tapi nuffnang nih kira lau dpat pengunjung unik leh dpt wang la...tp nape satu sen pom takde lam akaun aku...tuh yg aku plik

Sebab belum dapat gliteratti kot? Kena buang semua iklan2 lain termasuk Adsense, baru dapat gliteratti. Bila dah dapat gliteratti baru senang masyuk.

P/s: AJ tu siapa wawwi.com, ko ker? Sori kerana tak kenal kawan2 hehehe

Last edited:

eman

freshman
nak kata aku ada gna ad sense ke advertlet ke... xde tpi nape x masyuk gak duit..
jup duit masyuk bila kita gna nuffnang dah berbulan-bulan ker

Eh, tak jugak, bila dah keluarkan semua iklan lain dan tinggalkan nuffnang sahaja, income terus masuk, tak lah banyak tapi perlahan2 tanpa henti.

Kalau betul2 takde, cuba adjust dekat SEO, mungkin perlu tuning sket kot...

kalo nk byk untung dr nuffnang...tambahkn visitor dr asia..konpom naek mendadak
Maksud azlibest, kena tambahkan visitor luar instead of malaysia sahaja ker, atau kena kecilkan skop dari seluruh dunia kepada asia sahaja?

apa tuning tuh?
Maksudnya bila kita dah buat semua yang diperlukan untuk mendapat status Gliteratti tapi still tak dapat, ada kemungkinan bahawa blog kita tidak dikunjungi pelawat.

Untuk mendapat kunjungan pelawat, SEO perlu dimantapkan dengan sedikit tuning. Sebagai contoh:

1. Mantapkan penulisan, pilih tajuk yang lebih digemari oleh kebanyakan orang.
2. Ulas sesuatu topik dengan matang dan proaktif supaya menarik minat pembaca.
3. Buang semua perkara yang menyemakkan pandangan mata, baru pengunjung suka berkunjung.
4. Tulis sesuatu yang tidak basi dan bersifat rasional sepanjang zaman.
5. Smartlinking: Baca blog orang, ulas topik yang ditulisnya dalam blog anda dengan lebih mendalam atau berlawanan, kemudian komen entri pada blog tadi dengan meletakkan URL blog anda terus ke entri tersebut.

Lain2, bak kata nabil, lu pikir lah sendiri hahaha! :)

eman

freshman
kk...aku dah paham bro..
dan aku bersyukur aku dah jadik ahli gliteratti...

Kalau diamalkan teknik SEO yang betul dari awal, kerja2 SEO sudah tentu jadi mudah. Tapi kalau SEOnya teruk, kemudian betul2 nak tekankan SEO dalam masa yang singkat, ia bukanlah suatu kerja yang mudah.

Yang penting kita tahu asas bagaimana enjin carian mengindeks dan mengemaskini ranking sesuatu laman. Bila semua itu clear, senanglah kita bekerja ke arahnya.