minta bantuan cara nak promosi perniagaan online

ildafdhome

freshman
salam semua warga wc, saya ni kira masih baru dlm perniagaan online, kalau boleh nak minta pendapat dari semua otai2 kat WC cara yang promosi biz kita kat internet yang paling berkesan.

terima kasih,...

Imabiz

Newbie
imabiz suke autoresponder dan blog... kalau nak lebih berkesan adalah pengiklanan berbayar seperti di akhbar.. laman web ramai pengunjung... adword.. dan sebagainyer...

freshman
salam semua warga wc, saya ni kira masih baru dlm perniagaan online, kalau boleh nak minta pendapat dari semua otai2 kat WC cara yang promosi biz kita kat internet yang paling berkesan.

terima kasih,...
Tahniah bro!!

Dah ada minat semua boleh jalan.

Ok, cara pling mudah ya.

Blajar berforum dulu.

Itu sahaja....... :D

dr_zool

freshman

terima kasih,...

act,byk promosi online ni.sekadar cth:

-aktif berforum(iklan kt siggy)
-iklan berbaya atau percume
-mailing list
-laman sosial
-YM/MSN

selagi terdaye..buat...:):)

khairulsmartbiz

freshman
Tahniah bro!!

Ok, cara pling mudah ya.

Blajar berforum dulu.

Setuju dengan amirul.... :D

l3b4h

freshman
Tahniah bro!!

Ok, cara pling mudah ya.

Blajar berforum dulu.

yep betul apa dikata oleh Amirul..utk newbie kongsikan dulu diforum dengan letakkan link kt signature..sama akan membantu..di ruangan forum..kalau promote melalui email secara SPAM salah bg org IM tak beretika tu..jd kena tunjuk reputasi yg terbaik..

KhairulMN

freshman
Pada TT, ini terpulang pada budget TT sebenarnya. kalau ada budget, cuba marketing berbayar seperti adwords. kalau nak percuma, layan social networking sites mcm facebook, myspace, tagged dan bermacam-macam lagi.

paling berkesan buat saya, facebook. sy mmg cuma ada 600++ friends dalam list sy, tapi dlm list sy tu banyak contacts sy yg da beribu2 contacts dlm friend's list mereka.

sekali sy 'tag' notes atau photo, dengan secara percuma informasi akan di-update ke status berpuluh ribu contacts. nk explain kat sini payah. haha.

teknik pemasaran secara online ni ada macam macam cara. dalam forum ni aje macam2 teknik kita bole belajar.

akhir sekali, SELAMAT MAJU JAYA!!

ijampm

freshman
Pada TT, ini terpulang pada budget TT sebenarnya. kalau ada budget, cuba marketing berbayar seperti adwords. kalau nak percuma, layan social networking sites mcm facebook, myspace, tagged dan bermacam-macam lagi.

paling berkesan buat saya, facebook. sy mmg cuma ada 600++ friends dalam list sy, tapi dlm list sy tu banyak contacts sy yg da beribu2 contacts dlm friend's list mereka.

sekali sy 'tag' notes atau photo, dengan secara percuma informasi akan di-update ke status berpuluh ribu contacts. nk explain kat sini payah. haha.

teknik pemasaran secara online ni ada macam macam cara. dalam forum ni aje macam2 teknik kita bole belajar.

akhir sekali, SELAMAT MAJU JAYA!!
thanks bro atas sharing yang menarik ....