Kerja/bisnes tanpa risiko dan modal

my bisnes
modal just untk beli hosting je
lps tu develop web untuk client
dlm sebulan
bleh satu projek pom dh cukup:D(untuk ak la org lain ak xtahu)

modal takder laa kena kreatif mencari idea bagaimana mahu menjana pendapatan dengan platform percuma...

Bagi sy tiada kerja/bisnes tanpa risiko ...
Semua yg kita buat perlukan modal walaupun x semua modal dlm bentuk duit
Apa yg paling penting modal dalam bentuk kemahiran/kepakaran yg kita ada ... jika anda ada yg ini ramai org sanggup invest & berkongsi keuntungan
Anda mesti muhasabah diri apakah kelebihan yg anda ada & unik tp tak ada pada org lain
Jika anda pandai buat makanan & sedap ( spt karipap,roti,canai,nasi lemak) anda boleh hantar kat kedai makan & berikan komisen setiap unit yg terjual
Kat sini anda cuma fokuskan untuk siapkan makanan ( dalam 2-3 jam sehari) tersebut .. urusan jualbeli kini diambilalih oleh kedai makan
jd anda boleh buat duit w/pun berada dirumah

aku pon nak tau gak, sapa boleh bagi personal coaching, bimbing sampai berjaya, bayaran akan dibuat apabila berjaya , 10 percent dari hasil pendapatan selama setahun. okay tak ?

sdas86

freshman
Hi,
I am making some small income using my blog as well. Trying to make even more money using my blog. :)

arzule

freshman
Pertama sekali, aku marah betul kalau ada orang asyik2 complaint takleh buat duit di internet. sepatutnya korang check diri korang dulu, apa yang korang dah buat, betul ke langkah2 yang korang dah lalui, cukup ke usaha yang korang dah curahkan pada bisnes or program tu. ni tak, belum ape2 dah mengeluh, tanak keja susah2, tanak buat bisnes berisiko, sumer nak senang takde modal takde risiko....kalo ada itulaa namanya SKIM CEPAT KAYAP! kalau semua yang korang dah buat tu korang patuhi, last skali check amalan korang (bagi yang beragama islam tu), baik ke hubungan korang ngan orang lain, ada simpan perasaan hasad dengki lagi, semayang jaga ke tak, amalan jariah sedekah ada tak buat, hormat tak kat orang tua especially parent korang, istiqamah tak dengan apa yang korang buat dan lalui, ada tawakkal tak setiap kali pas buat keja....lastly aku nak pesan, jangan putus asa, buat sehabis baik, kaji kelemahan dan kekuatan setiap program or bisnes dan matchkan dengan keupayaan dan minat sendiri......orang2 yang jadi jutawan sekarang pun dah lalui macam2 benda jatuh bangun, sebab tu diaorang berjaya, kalo berjaya senang sangat, cepatlaa jatuh....JANGAN ASYIK2 COMPLAINT!

takde orang yang berjaya tanpa hadapi RISIKO..nak jadi orang yang berjaya kan? Kena hadapi RISIKO.. tak nak hadapi RISIKO? Jadilah orang tak berjaya selama-lamanya :D

salam,

betoi semua business ada risiko... takat nie, x jumpa lagi la org yang boleh kaya dengan keje x de risiko.. takat nak sekupang dua tu boleh... tp nak senang rasanya payah.

cuma teringat pesan 'tok guru' sy dulu, "do what you really like, money will follows", tak caya boleh cuba, tp bg sy ianya berhasil.

yon777

freshman
Assalam... Ini Post yg pertama saya dalam Wangcyber ;)

Nak cari duit..mana boleh trus dapat income riban-riban kalo x cari customer..
(kecuali pelaburan forex yg perlukan skill,pengurusan kewangan serta tahap kesabaran yg tinggi)
modal kecik risiko kecik lah.. modal besar risiko pun besar..

Banyak peluang bisnes yang tak cari orang dapat duit.. hakikatnya, itulah yang orang cari..
Tapi banyak yang separuh jalan.. bila dah ramai join, tauke pun lari...

Ini daripada pengalaman sendiri:
1. Kena tanya diri sendiri apa yang kita betul-betul MINAT dalam dunia ni.
Kita minat sesuatu hal ni, tau banyak pasal minat kita ni sampaikan kalau
kita berborak dengan orang yang minat sama, kagum dengan pengetahuan kita.

2. Cari jalan, fikir macamana kita boleh translate minat kita kepada bisnes internet
Mungkin kita boleh translate dalam bentuk ebook atau blog (start modal kosong).
Untuk translate tak berapa susah kerana sumber-sumber boleh dicari
dalam WC.

3. Sebab saya sendiri tak jemu-jemu membaca, buat kajian dan berborak pasal
minat saya tentang SILVER. Apa orang lain nak cakap, biarkan sebab memang
dah itu minat kita. Pengetahuan ada ni kita boleh share dan mana tahu nanti
ada orang sanggup bayar kepakaran MINAT kita.

Lepas dah buat semua ni, rasanya risiko boleh diuruskan dengan lebih baik

Ini daripada pengalaman sendiri:
1. Kena tanya diri sendiri apa yang kita betul-betul MINAT dalam dunia ni.
Kita minat sesuatu hal ni, tau banyak pasal minat kita ni sampaikan kalau
kita berborak dengan orang yang minat sama, kagum dengan pengetahuan kita.

2. Cari jalan, fikir macamana kita boleh translate minat kita kepada bisnes internet
Mungkin kita boleh translate dalam bentuk ebook atau blog (start modal kosong).
Untuk translate tak berapa susah kerana sumber-sumber boleh dicari
dalam WC.

3. Sebab saya sendiri tak jemu-jemu membaca, buat kajian dan berborak pasal
minat saya tentang SILVER. Apa orang lain nak cakap, biarkan sebab memang
dah itu minat kita. Pengetahuan ada ni kita boleh share dan mana tahu nanti
ada orang sanggup bayar kepakaran MINAT kita.

Lepas dah buat semua ni, rasanya risiko boleh diuruskan dengan lebih baik
setuju dgn bro ikram.minat tu paling penting.sy ni pon slalu lost sebab xstick pada satu2 jenis online business.ada org minat pelaburan emas,ada org minat menulis(so boleh la wat ebook), ada orang minat pasal hartanah.

bila da dpt grab pd satu benda yang kita minat tu,cuba explore mcm mana kita boleh jana income dari situ.yang paling penting- ACTION! masih ramai yg xdpt jana walau RM1 pon kat internet ni sebab xde ACTION,sedangkan ilmu tu dah ada.kalau nak tunggu ilmu lengkap didada baru nak start,alamatnya sampai ke sudah la xde apa2.

just my 2 cents. :)

saya nak menjemput anda semua untuk hadir ke Program NEED seperti berikut:
* Sabtu, 16 Mac 2013 jam 2.00 pm di D'Impian Inn, Parit Raja, Johor;
* Rabu, 20 Mac 2013 jam 8.00 pm di Pusat Belia Antarabangsa Cheras, KL;
* Sabtu, 23 Mac 2013 jam 2.00 pm di Crystal Lodge Hotel, Kota Bharu, Kelantan;
* Ahad, 24 Mac 2013 jam 2.00 pm di Hotel Seri Malaysia Kuantan, Pahang.
Sekiranya ingin menjadi Usahawan dengan & TANPA MODAL, disarankan agar hadir ke seminar kami untuk dengar lebih lanjut !!
Sila berikan nama penuh & HP no anda kepada saya untuk tempah tempat yang sangat TERHAD ini.... Masuk adalah PERCUMA !!!

BISNES FABRIK TANPA MODAL TANPA RISIKO.
SAYA BERI FABRIK RM 1K UNTUK ANDA MULA BERNIAGA,
TAK HABIS JUAL JANGAN NANGIS!!! TUKAR BALIK BARANG DENGAN YANG LAIN.
KAMI DAH ADA 400 AGEN SELURUH MALAYSIA.
LAJU-LAJU HUBUNGI SAYA FB AYUHAMIDAH
013~3018935

Last edited:
Rasanya semua benda buat akan ada resiko.. modal pun mesti ada gak.. aku rasa baik buat online bisnes..
tapi nak kena banyak bersabar.. sebab permulaan memang agak susah nak masuk duit. Kalu dapat mentor yang baik, beruntunglah..

amyza

freshman
salam,

saya nk tanya apa itu Pay Per Lead, saya dah join 1 program affiliate, tapi tak faham camne nak teruskan program tsebut...

salam,

saya nk tanya apa itu Pay Per Lead, saya dah join 1 program affiliate, tapi tak faham camne nak teruskan program tsebut...
Waalaikummussalam,

Macam ni.. Jika saya mempunyai produk untuk dijual dan Amyza mendaftar untuk mempermosikan web jualan saya dan jika ada sesiapa yang melihat lalu mengisi borang nama dan alamat email di dalam web jualan saya, Amyza akan mendapat komisen.
Komisen yang akan dibayar pada Amyza adalah seperti yang telah di ditetapkan dalam syarat dan peraturan saya.

Ya.. cam itu lah..