Income Generating Solution

Ada orang promote bende ni:
http://www.money-hosting.com/

Bagi saya bende haram.. Saya tak nampak langsung apa bisnes yang terlibat.. Meniaga ID?? Sekadar pusing2 duit sesama ahli..

Saya nasihat kepada yang lain janganlah terlibat dengan bende2 macam nie.. Tak berkat..

Sedih ramai yang tamak harta sampai join bende2 camni terutamanya yang Islam.. :(

Memang haram..

Tambah pulak kita tak tahu kemana duit itu pergi.. Lagi satu.. 12DailyPro, StudioTraffic dan banyak lagi tu haram jugak. Sebab kena buat pelaburan baru boleh dapat duit. Hukum kan ker dah jelas DUIT buat DUIT hukumnya HARAM.

Bila ada interest, faedah 12%, 20% daily compounding... semua tue HARAM...

RIBA...

Oh yer, Kat wangcyber nie ada ke yang join program haram ni. Baik hentikan... berdosa...

maxim

freshman
khyrole said:
Memang haram..

Tambah pulak kita tak tahu kemana duit itu pergi.. Lagi satu.. 12DailyPro, StudioTraffic dan banyak lagi tu haram jugak. Sebab kena buat pelaburan baru boleh dapat duit. Hukum kan ker dah jelas DUIT buat DUIT hukumnya HARAM.

Bila ada interest, faedah 12%, 20% daily compounding... semua tue HARAM...

RIBA...

Oh yer, Kat wangcyber nie ada ke yang join program haram ni. Baik hentikan... berdosa...
aku rase mamat sekor nih join semata2 nak cakap semua program internet nih HARAM TANPA MEMBUAT PENYELIDIKAN!!!

kalo ko just nak ckp camtu sia2 je lah kita dok bincang2 selama ni..ko just senang2 jatuhkan hukum tanpa memberi sepatah dalil dari hadis/alquran..

ingt la beb..kita kan org islam..nak wat pape mestilah berpandukan al-quran..

cuba ko bg satu DALIL dari mane2 camane dikatakan DUIT BUAT DUIT ITU HARAM???

8) Sabar.. Hehe.. Macam saya cakap dulu, kita bincang secara profesional.. Boleh nak letakkan FATWA.. Tapi fatwa tu dari ulama' lah.. hehe.. dan kalau nak letak dari sudut lain pon boleh, janji ada fakta.. :roll:

walaupun nama saya al-hafiz,
saya tak dapat nak komen pasal halal haram internet business ni :D

tengok komen ustadz lah..

iki70

freshman
hmm.. andai kata saya nak bisnis, nak dapatkan lebih RM. Contoh saya nak beli laptop untuk buat website, kemudian untuk akses internet, perlu ada akaun tmnet ke pape la, lalu dalam jangka masa tertentu.. saya berjaya merangkul beberapa RM walaupun tidak banyak. Bukankah itu juga duit buat duit. Dari awal sudah pakai duit.. kemudian duit modal tadi jadi duit balik.. ssaya faham duit yg 'ori' ni.. maaf jika saya silap. Contoh.. saya tanam sayur.. bubuh baja, cukup matang saya jual di pasar.. dapat RM. Aikss.. terkeluar ke saya dari buat duit dari duit.. hehehehe :roll:
Nak dapat benih sayur tuk ditanam.. kena bli, pakai apa.. pakai duit, nak bli baja.. pakai apa, duit juga.. susah-susah saja.. semua duit. Nak buat orang.. tak pakai orang, agaknya jadi apa ye? Maaf.. saya masih babal, saya akui kelemahan saya.. mahu berubah jadi baik walaupun susah.

'MONEY IS NOT EVERYTHING.. BUT EVERTHING IS MONEY' ... hinggakan semua kena bayar, p tandas dsbnya. Tak nak guna tandas pun, jika buat secara open dan tersembunyi, jika kedapatan, kena saman oleh Penguatkuasa kerna buang air di luar tandas.. :roll:

Tuhan memang bijak.. mencipta duit ni.. macam2 jenis.. macam2 level, macam2 nilai. Kita cuma merasainya saja.. nak periksa sapa punya.. DIALAH punya.. Memang kita diberi idea ni tidak lain dan tidak bukan semua DIA yang reka....... :) , saya langsung tidak tahu apa2.. cuma rasa nak tahu dan perlu tahu. Tahu saya pun bukan milik saya. Jika nak declare mana satu milik penuh saya pun.. takde, semua DIA yang punya. Kita cuma diamanahkan sahaja..:D Salam sukses kepada semua. Wallahu'alam.

saya rasa isu halal haram autosurf ni kita serahkan pada mufti utk buat fatwa... tapi bagi saya autosurf mcm 12dp tak menunjukkan ia haram... nak kata riba ia bukan riba sbbnya kita buat investment dgn duit kita dan ada kadar keuntungan selepas itu. keuntungan bukan riba... kalo riba konsepnya adalah menggunakan akad pinjaman, dan kita bukannya pinjam duit tapi kita invest duit dalam autosurf, akad pinjaman berlaku apabila kita pinjam duit dan perlu bayar extra charge... ini dipanggil riba... tapi dalam pelaburan kita tak guna akad pinjaman mahupun riba..

dari mana keuntungan autosurf? inilah yg perlu dikaji ulama dan mufti... jika pelaburannya melibatkan pelaburan haram spt judi, pelacuran etc maka ia mmg jelas haram... kita kenelah kaji lebih mendalam, tak perlu cpt melatah buat usul halal haram tanpa kaedah yg jelas... belajar dulu qawaid fiqhiyyah dan bab2 fiqh muamalah dgn lebih baik... kemudian baru buat fatwa...

iki70

freshman
bagus bli cd grafik 2006 tu.. lagi siok.. :D boleh buat design.. cuma buat masa ni platform utk Mac Os X lum dibuat lagi. Moga2 code7 ada alternatif utk orang2 'epal' mcm saya ni..hehehhehe.. Design di softhands lawa.. truskan semoga berjaya menghasilkan produk yang berkualiti dari masa ke masa.. syabas. Pautan SoftHands saya buh dalam menu khas www.skkepayan.org :wink: ... no string attach.

mael

freshman
iki70 said:
hmm.. andai kata saya nak bisnis, nak dapatkan lebih RM. Contoh saya nak beli laptop untuk buat website, kemudian untuk akses internet, perlu ada akaun tmnet ke pape la, lalu dalam jangka masa tertentu.. saya berjaya merangkul beberapa RM walaupun tidak banyak. Bukankah itu juga duit buat duit. Dari awal sudah pakai duit.. kemudian duit modal tadi jadi duit balik.. ssaya faham duit yg 'ori' ni.. maaf jika saya silap. Contoh.. saya tanam sayur.. bubuh baja, cukup matang saya jual di pasar.. dapat RM. Aikss.. terkeluar ke saya dari buat duit dari duit.. hehehehe :roll:
Nak dapat benih sayur tuk ditanam.. kena bli, pakai apa.. pakai duit, nak bli baja.. pakai apa, duit juga.. susah-susah saja.. semua duit. Nak buat orang.. tak pakai orang, agaknya jadi apa ye? Maaf.. saya masih babal, saya akui kelemahan saya.. mahu berubah jadi baik walaupun susah.

'MONEY IS NOT EVERYTHING.. BUT EVERTHING IS MONEY' ... hinggakan semua kena bayar, p tandas dsbnya. Tak nak guna tandas pun, jika buat secara open dan tersembunyi, jika kedapatan, kena saman oleh Penguatkuasa kerna buang air di luar tandas.. :roll:

Tuhan memang bijak.. mencipta duit ni.. macam2 jenis.. macam2 level, macam2 nilai. Kita cuma merasainya saja.. nak periksa sapa punya.. DIALAH punya.. Memang kita diberi idea ni tidak lain dan tidak bukan semua DIA yang reka....... :) , saya langsung tidak tahu apa2.. cuma rasa nak tahu dan perlu tahu. Tahu saya pun bukan milik saya. Jika nak declare mana satu milik penuh saya pun.. takde, semua DIA yang punya. Kita cuma diamanahkan sahaja..:D Salam sukses kepada semua. Wallahu'alam.
Jawapan kepada komentar anda ini ialah,

1. Saya nasihatkan anda banyak membaca buku/kitab agama.
2. Cuba dengar-dengar kaset ceramah Ust Shamsuri. Ada satu tajuk mengenai duit buat duit
3. Cari buku ini "Mengapa Saya Menganut Agama Islam" karangan Sdra Fathi Yakan (Mesir)
4. Paling penting sekali... pergilah berguru pada mana-mana guru agama bertauliah.

P/S Pada pandangan saya, pendapat sdra khyrole ada benarnya.

mael

freshman
code7 said:
saya rasa isu halal haram autosurf ni kita serahkan pada mufti utk buat fatwa... tapi bagi saya autosurf mcm 12dp tak menunjukkan ia haram... nak kata riba ia bukan riba sbbnya kita buat investment dgn duit kita dan ada kadar keuntungan selepas itu. keuntungan bukan riba... kalo riba konsepnya adalah menggunakan akad pinjaman, dan kita bukannya pinjam duit tapi kita invest duit dalam autosurf, akad pinjaman berlaku apabila kita pinjam duit dan perlu bayar extra charge... ini dipanggil riba... tapi dalam pelaburan kita tak guna akad pinjaman mahupun riba..

dari mana keuntungan autosurf? inilah yg perlu dikaji ulama dan mufti... jika pelaburannya melibatkan pelaburan haram spt judi, pelacuran etc maka ia mmg jelas haram... kita kenelah kaji lebih mendalam, tak perlu cpt melatah buat usul halal haram tanpa kaedah yg jelas... belajar dulu qawaid fiqhiyyah dan bab2 fiqh muamalah dgn lebih baik... kemudian baru buat fatwa...
Didalam Islam, jika sesuatu itu tidak jelas maka adalah digalakkan anda tidak menyertainya. Sebab dalam berniaga atau apa-apa sahaja kita perlu elakkan mana-mana isu tidak jelas.

Ttg autosurf ini, saya dapati penghasilan pendapatannya adalah tidak jelas, jadi lebih baik kita mengelakkannya.

mael said:
P/S Pada pandangan saya, pendapat sdra khyrole ada benarnya.
:lol: khyrole dan mael tu kan org yang sama.... tak payahlah nak berlakon menjadi 2 watak.. kami di sini bukannya orang2 dungu yang boleh saudara gula2kan...

tapi apa pun... berkenaan mesej saudara di atas..

12DailyPro, StudioTraffic dan banyak lagi tu haram jugak. Sebab kena buat pelaburan baru boleh dapat duit. Hukum kan ker dah jelas DUIT buat DUIT hukumnya HARAM.
saya hanya bersetuju pada satu perkara.... 12dailypro & studiotraffic boleh dianggap haram.. saya tidak mahu melabel terus program itu haram kerana belum lagi ada fatwa mengenainya dikeluarkan oleh mana2 pihak yang bertauliah. Jadi, saya tidak mahu melampaui batas seolah2 lebih handal dari alim2 ulama dengan membuat keputusan kepada umum.
"Keputusan umum" yang saya maksudkan disini ialah keputusan untuk rakyat. Jika kita membuat keputusan kepada diri sendiri dan mengatakan program ini haram.. tidak mengapa.. tetapi untuk "keputusan umum".. saya tidak berani... siapa anda untuk menghukumkan sesuatu perkara halal atau haram? ulama? sudahkah anda bermusyawarah?

apa yang saya tidak setuju dengan kenyataan saudara khyrole/mael ialah.. mengenai "Duit buat DUIT hukumnya HARAM... ini siapa yang ajar yer?.. ustaz shamsuri ke?.. saya juga ada mendengar semua ceramah ustaz shamsuri.... tapi saya tak dengar pula dia kata DUIT buat DUIT hukumnya haram... harap saudara dapat dengar semula... ceramah yang mana?.. dan apa tajuknya.. saya berminat nak dengar semula juga..

Apa yang saya dengar.. ustaz shamsuri hanya cakap.. "Sesuatu perniagaan yang menjanjikan keuntungan tetap, maka ia adalah haram".. kalau yg itu.. memang saya ada dengar di dalam ceramah ustaz shamsuri.. tetapi kalau pasal "Duit buat DUIt hukumnya haram.. yg itu saya tak pernah dengar pula..

Tindakan saudara khyrole mengelak dari menyertai mana2 program autosurf.. amat saya puji... malahan.. saya juga tidak menyertai mana2 program2 autosurf. Sebab "model bisnes"nya amat meragukan.. dan bukannya sebab alasan bodoh "duit buat duit adalah haram"

Tetapi tindakah saudara melabelkan semua program buat duit kat internet adalah haram.. saya amat tidak bersetuju...

Memang "banyak" program buat duit kat internet yang kita boleh anggap sebagai scam dan haram.. tetapi itu tidak bermakna "semua"..

"Banyak" dan "semua"... adalah 2 perkataan yang berbeza..

P/s:- saya harap nick "mael".. lebih berhemah di dalam memberikan pandangan di dalam forum ini...

mohd

freshman
shuth said:
:lol: khyrole dan mael tu kan org yang sama.... tak payahlah nak berlakon menjadi 2 watak.. kami di sini bukannya orang2 dungu yang boleh saudara gula2kan....
eh..betul ke ni?..saya dok ingat orang lain...

mohd said:
shuth said:
:lol: khyrole dan mael tu kan org yang sama.... tak payahlah nak berlakon menjadi 2 watak.. kami di sini bukannya orang2 dungu yang boleh saudara gula2kan....
eh..betul ke ni?..saya dok ingat orang lain...
Kalau nak nipu kat forum ni dengan tukar id/nick lain, baik toksah.. Buang masa jerkk.. Anda sekalian perlu tahu, sistem forum ni boleh detect ip maa.. :twisted:

Hehehe, macam-macam.. bak kata pepatah, "lontar batu, tapi nampak tangan jerk..". Khyrole dah sunyi, skang mael lak datang.. Pasni apa lak yer.. Kita ni umat Islam, berbincanglah dengan baik2.. Kalau berani bercakap jerk tapi tak bernai tampil ke depan, baik dok diam-diam.. Buat orang benci kita ada lah..

Bab halal haram ni.. Hmm, saya no komen sebab bukan HAK kita nak tentukan hukum bagi sesuatu.. Serah kat ulama.. Wallahu 'alam.

mohd

freshman
ooo...gitu rupanya..maknanya,..takle terer mana si khyrole ni..lebih kurang macam saya yg tengah belajar ni le kot..

yg pastinya 12dp dah berkubur.... :lol: ... so tiada jaminan menyeluruh ttg autosurf ini..