Diari Usahawan eBay Berhingus

aizverus

freshman
fuhhh~

terkejuz hambe bila tgk fee utk 2-3 minggu ni. mau sampai rm90?
tolak2, untung bersih rm10 jer.. adeh~
bahaya gak final fee ebay skrg nih.
alhamdulilah jumpa lubuk dropship len. tp harap2 quality services depa ni sama cam yg lepas..
tak tahan wehhh.. jual $90, tolak harga barang 80$, tup2, fee $8 ? .. dpt $2 jer..tu belum paypal fee lagi. tak berbaloi baloi

Iceberg

freshman
kena rajin bertanya kepada mereka yang pakar,bagi yang ada bujet sikit pergi PC,banyak jugak ilmu yang akan di turunkan dan yang peting support selepas PC
Saya stuju dgn bro Zul. Personal coaching, brtanya kpd otai mmg jln trbaek, terutama kalo yg tak leh pickup dgn ebook @ aritkel berjela2. :D
Tapi bg saya ebook pun dh cukup. Baru je download td free lagi ha ha ha Dh faham dah basic ebay ni. Tak susah rupenye :p

Faez

Newbie
Saya stuju dgn bro Zul. Personal coaching, brtanya kpd otai mmg jln trbaek, terutama kalo yg tak leh pickup dgn ebook @ aritkel berjela2. :D
Tapi bg saya ebook pun dh cukup. Baru je download td free lagi ha ha ha Dh faham dah basic ebay ni. Tak susah rupenye :p
basic ebay mmg x ssh..(create ebay acc,paypal account,register as seller,paypal link to ebay) <--- ini basic
(multiple acc,sell vero item,increase seller limit,DSR,) <-- msk yg ni ade sedikit pening..

niche! <--- ni plg susah.. :p

Iceberg

freshman
basic ebay mmg x ssh..(create ebay acc,paypal account,register as seller,paypal link to ebay) <--- ini basic
(multiple acc,sell vero item,increase seller limit,DSR,) <-- msk yg ni ade sedikit pening..

Waa..byk lg term kena blaja nie..he he. Tp xpe, xde hal punye la. Lauk je tu sume wa ha ha..:p same la mcm mula2 nak kenal adsense, affiliate yg penting kena rajin blaja btol x? :D

Ape pun trima kasih bro Faez sbb ingatkan..mmg mmbantu utk saya ni:)

RomeoRavent (RR)

freshman

Tol..yg 2 tu dah setel...tp niche masih menjadi masalah bg aku....

P/s - Sori slama ni aku silent reader thread nih....
huhuhuhuhuhu...

Faez

Newbie
kat ebay pape pon leh terjual..cuma yg penting price! :D
jgn tamak dengan profit yg kite dapat..dpt $1 pon syukur ALHAMDULILLAH..
ebay sendiri bg brg yg hot tiap² tahun,just do your own research and get the supplier..sudah cukup..heeee..

p.s : ape yg best tahun ni?ermm <--- prepare for xmas..brg AN laku wooo~

Faez

Newbie
timing paling sesuai?
(mean christmas kan 25HB Dec...so timing nak jual agak2 bile? Hujung november, awal [email protected]?)
Tp aku rase depend on shipping time kot?
hehehehe
Lepas raye aku start la..da prepare nk merempit..hahaha~
siap edit description da.. ( kasi discount tp still profit.. :p)

chip mintak niche satuuuu.. wakakaka:D
aiyoo..skrg niche byk mahal woo.. :p

p.s : jual key nk?hahahaha