COMMERCE ZONE | We Focus To Develop

SHAMX777

freshman
Assalamualaikum dan Selamat Sejahtera,

Sebelum saya menyelit... cilok sana sini... adalah lebih baik saya memperkenalkan diri saya terlebih dahulu.

Di alam CYBER saya dikenali sebagai SHAMX777. Kalau GOOGLE atau YAHOO search perkataan SHAMX777 anda akan tahu di mana saya sedang aktif sekarang ini.

Saya mulai menempah nama di alam FORUM daripada FOREXFACTORY.COM sebagai thread MALAYSIA starter. Banyak sudah ilmu2 yang dikongsikan sesama ahli2 forum berkenaan sampai saya dah tak tahu nak cakap apa lagi dah. Selepas itu saya mula aktif di forum FXMALAY pula... translating my ENGLISH analysis and TRADING information in MALAY language. Almaklumlah... kerja sebagai FTT nie bosan sebenarnya... asyik terperuk kat rumah dan depan komputer jer. Jadi FORUM lah tempat saya meluahkan pendapat dan berkongsikan ilmu sambil mencari2 sahabat TRADING.

Saya lebih terkenal dengan kesungguhan saya membuat GATHERING sesama trader supaya semua yang terlibat boleh suai kenal face to face dan buat kawan in the real world. Selalu saya buat di RUMAH saya sahaja. Kalau saya buat open house... memang PACKED... FULL sampai penuh ke balcony dan bilik2 spare pun penuh dengan trader... ruang tamu tak katalah... nak jalan pun kena hati2 takut terpijak laptop orang. Saya suka buat LIVE TRADE beramai2... siok ooo...Kadang2 saya buat GATHERING kat Cafe' sana sini. Selalunya di KL. Ada juga saya buat di Terengganu, Penang dan Kedah sebab TRADER2 juga yang panggil. Sekarang TRADER2 dari Johor pula dah memanggil2... InsyaAllah lepas FOREX EXPO (KLCC Convention Centre) saya akan organize TRADER GAHERING di Johor pula. Alhamdulillah... sudah banyak GROUP2 TRADER FX ini wujud di MALAYSIA kerana initiative saya. Sekarang siap ada KELAB JORAN sesama trader... kerap kali membuat trip2 memancing LAUT DALAM. My aim is... TO CREATE LIFE OUT OF TRADING FX. "Berjema'ah lah kamu... sesungguhnya seekor kambing itu tak akan dibaham oleh serigala sekiranya selalu berdamping rapat dengan kumpulannya". Saya amat menyukai dan mengalu2 kan KUMPULAN2 TRADER FX ini wujud sana sini... bukan sahaja di alam cyber... lebih baik di alam nyata. Supaya pertukaran pendapat dan ilmu boleh berlaku dengan cepat dan effective. Bukan itu sahaja... kenalan... networking... persahabatan pun boleh terjalin dengan lebih meluas lagi. Sehingga sekarang saya dah mempunyai beratus-ratus kenalan TRADER yang bukan sahaja saya kenali di alam cyber tapi di alam nyata juga. Bukan terhad kepada kaum Melayu sahaja... rumah saya telah dikunjungi oleh pelbagai kaum termasuk Cina, India... OrangPutih pun ada. Ada juga yang datang dari Sabah dan Sarawak. International pun ada... dari SINGAPORE, INDONESIA dan ITALY. Bukan niat saya nak bangga-bangga kan ini semua. Saya tak pernah mengaku saya seorang SUCCESSFUL Trader... setakat cukup makan... bayar kereta... rumah... jalan2... dan yang penting perbelanjaan keluarga. Almaklumlah saya asal orang miskin... acc trading pun sekali bukak USD100 initial deposit. Tak mampu nak masuk besar2. NEVER INVEST WITH THE MONEY YOU CAN'T AFFORD TO LOSE.

Directors CommerceZone telah recognized penglibatan saya dalam bidang FOREX ini melaui FORUM2 yang saya berkongsikan maklumat tentang FOREX. Mereka offer saya kerja di sini. Wah bestnyer... memang dah lama bosan dok kat rumah jer... sekali sekala nak tukar angin... dapatlah side income pulak tu. Janji boleh TRADE... memang digalakkan pun staff2 CZ semua nie TRADE FX. Alhamdulillah... rezeki bertambah2.

Mulanya saya tanya... adakah ini Company macam yang lain2 juga ke (kebanyakkannya... tak semua)... yang pong pang pong pang... canang sana sini dengan janji2 palsu. Kalau macam tu.. saya takmooo kerja. Lebih baik dok kat rumah buat apa yang saya buat. Lepas tu saya dapat tahu... CZ ini ditubuhkan bukan sedemikian rupa. So saya terima untuk bekerja dengan CZ.

Tugas saya adalah untuk TRAINING semua SUPPORT STAFF yang ada disamping pantau SYLLABUS dan Cikgu2 yang ada. Customer support and satisfaction juga saya pantau. Saya sendiri tidak mengajar di CZ... saya punya kelas buat kat rumah jer kalau ada masa terluang. Saya tak ajar pun... saya cuma kongsikan pengalaman saya Naik Turun Naik dalam bidang Forex ini... disamping kongsikan TRADING SYSTEM yang saya upgrade/modified/improvised di sepanjang kerjaya saya sebagai FTT.

Saya juga selalunya akan berborak2 dengan Pengunjung2 CZ yang hadir semasa FREE SEMINAR. Apa yang saya bagi tahu:

1) FOREX BUKAN SKIM CEPAT KAYA
2) DO NOT INVEST WITH THE MONEY YOU CAN'T AFFORD TO LOSE SEBAB AKAN KACAU EQ (EMOTION CONTROL)
3) SAYA SIAP MARAH2 KALAU ADA YANG BERANGAN NAK BUAT ******** BANK UNTUK TRADE FOREX.
4) FOREX IS NOT ALL ABOUT MONEY INVESTMENT... TIME INVESTMENT JUGA PENTING UNTUK KNOWLEDGE AND EXPERIENCE.
5) FOREX HAVING THE HIGHEST RISK EVER IN FINANCIAL INSTRUMENT... COMES WITH HIGH REWARD. MUST KNOW THE RISK TO BE ABLE TO CONTROL IT.
6) NAK BELAJAR FREE... BOLEH RUJUK KE WEBSITE DAN DAH BERLAMBAK2 E-BOOK FREE SANA SINI... KALAU PERLUKAN CIKGU UNTUK TUNJUK AJAR... CZ BOLEH PROVIDE... TAPI ADA FEES LAH.
7) CAN MAKE MONEY FROM FOREX = YES
8) CAN LOSE MONEY FROM FOREX = YES
10) NOT EVERYBODY CAN TRADE. SCRARED TO TAKE RISK... THERE ARE OTHER FINACIAL INSTRUMENT WITH LOWER RISK CAN GENERATE INCOME.
11) CZ IS NOT ALL ABOUT FOREX... CZ JUGA MENGAJAR BENDA2 LAIN YANG BERKAITAN DENGAN TRADING CONTOHNYA STOCKS, COMMODITY, DERIVATIVES DLL. PROFESSIONAL DARIPADA KLSE JUGA DIJEMPUT UNTUK BERIKAN SEMINAR DI CZ.
12) SAYA JUGA CERITAKAN BAGAIMANA SAYA JATUH TERLUNGKUP KERANA FOREX DULU.
13) FOREX IS FOR RISK TAKERS... CAN'T AFFORD TO TAKE THE RISK. FIXED DEPOSIT ADA... ASB ADA... ASN ADA... UNIT TRUST ADA...

Okay lah... nak balik dulu... dah seharian di CZ nie... kena layan keluarga pulak. Next week saya post lagi. BANYAK LAGI YANG PERLU SAYA PERJELASKAN DI SINI.

p/s: Tolong jangan membuat andaian sewenang-wenangnya. Sabaik2nya selidiklah dulu. FREE SEMINAR ada.. datang jer tengok preview. Tak suka tak yah join. Khas bagi mereka yang mahukan Cikgu untuk tunjuk ajar depan mata. Kalau rasa boleh faham semua dengan sendirinya melalui internet jer... tak perlu datang kelas di CZ.

We don't know the future... we are not here to tell you how this is going to end. We are here to tell you how this going to BEGIN.​

Last edited:

SHAMX777

freshman
Assalamualaikum dan Selamat Sejahtera,

Sebelum saya menyelit... cilok sana sini... adalah lebih baik saya memperkenalkan diri saya terlebih dahulu.

Di alam CYBER saya dikenali sebagai SHAMX777. Kalau GOOGLE atau YAHOO search perkataan SHAMX777 anda akan tahu di mana saya sedang aktif sekarang ini.

Saya mulai menempah nama di alam FORUM daripada FOREXFACTORY.COM sebagai thread MALAYSIA starter. Banyak sudah ilmu2 yang dikongsikan sesama ahli2 forum berkenaan sampai saya dah tak tahu nak cakap apa lagi dah. Selepas itu saya mula aktif di forum FXMALAY pula... translating my ENGLISH analysis and TRADING information in MALAY language. Almaklumlah... kerja sebagai FTT nie bosan sebenarnya... asyik terperuk kat rumah dan depan komputer jer. Jadi FORUM lah tempat saya meluahkan pendapat dan berkongsikan ilmu sambil mencari2 sahabat TRADING.

Saya lebih terkenal dengan kesungguhan saya membuat GATHERING sesama trader supaya semua yang terlibat boleh suai kenal face to face dan buat kawan in the real world. Selalu saya buat di RUMAH saya sahaja. Kalau saya buat open house... memang PACKED... FULL sampai penuh ke balcony dan bilik2 spare pun penuh dengan trader... ruang tamu tak katalah... nak jalan pun kena hati2 takut terpijak laptop orang. Saya suka buat LIVE TRADE beramai2... siok ooo...Kadang2 saya buat GATHERING kat Cafe' sana sini. Selalunya di KL. Ada juga saya buat di Terengganu, Penang dan Kedah sebab TRADER2 juga yang panggil. Sekarang TRADER2 dari Johor pula dah memanggil2... InsyaAllah lepas FOREX EXPO (KLCC Convention Centre) saya akan organize TRADER GAHERING di Johor pula. Alhamdulillah... sudah banyak GROUP2 TRADER FX ini wujud di MALAYSIA kerana initiative saya. Sekarang siap ada KELAB JORAN sesama trader... kerap kali membuat trip2 memancing LAUT DALAM. My aim is... TO CREATE LIFE OUT OF TRADING FX. "Berjema'ah lah kamu... sesungguhnya seekor kambing itu tak akan dibaham oleh serigala sekiranya selalu berdamping rapat dengan kumpulannya". Saya amat menyukai dan mengalu2 kan KUMPULAN2 TRADER FX ini wujud sana sini... bukan sahaja di alam cyber... lebih baik di alam nyata. Supaya pertukaran pendapat dan ilmu boleh berlaku dengan cepat dan effective. Bukan itu sahaja... kenalan... networking... persahabatan pun boleh terjalin dengan lebih meluas lagi. Sehingga sekarang saya dah mempunyai beratus-ratus kenalan TRADER yang bukan sahaja saya kenali di alam cyber tapi di alam nyata juga. Bukan terhad kepada kaum Melayu sahaja... rumah saya telah dikunjungi oleh pelbagai kaum termasuk Cina, India... OrangPutih pun ada. Ada juga yang datang dari Sabah dan Sarawak. International pun ada... dari SINGAPORE, INDONESIA dan ITALY. Bukan niat saya nak bangga-bangga kan ini semua. Saya tak pernah mengaku saya seorang SUCCESSFUL Trader... setakat cukup makan... bayar kereta... rumah... jalan2... dan yang penting perbelanjaan keluarga. Almaklumlah saya asal orang miskin... acc trading pun sekali bukak USD100 initial deposit. Tak mampu nak masuk besar2. NEVER INVEST WITH THE MONEY YOU CAN'T AFFORD TO LOSE.

Directors CommerceZone telah recognized penglibatan saya dalam bidang FOREX ini melaui FORUM2 yang saya berkongsikan maklumat tentang FOREX. Mereka offer saya kerja di sini. Wah bestnyer... memang dah lama bosan dok kat rumah jer... sekali sekala nak tukar angin... dapatlah side income pulak tu. Janji boleh TRADE... memang digalakkan pun staff2 CZ semua nie TRADE FX. Alhamdulillah... rezeki bertambah2.

Mulanya saya tanya... adakah ini Company macam yang lain2 juga ke (kebanyakkannya... tak semua)... yang pong pang pong pang... canang sana sini dengan janji2 palsu. Kalau macam tu.. saya takmooo kerja. Lebih baik dok kat rumah buat apa yang saya buat. Lepas tu saya dapat tahu... CZ ini ditubuhkan bukan sedemikian rupa. So saya terima untuk bekerja dengan CZ.

Tugas saya adalah untuk TRAINING semua SUPPORT STAFF yang ada disamping pantau SYLLABUS dan Cikgu2 yang ada. Customer support and satisfaction juga saya pantau. Saya sendiri tidak mengajar di CZ... saya punya kelas buat kat rumah jer kalau ada masa terluang. Saya tak ajar pun... saya cuma kongsikan pengalaman saya Naik Turun Naik dalam bidang Forex ini... disamping kongsikan TRADING SYSTEM yang saya upgrade/modified/improvised di sepanjang kerjaya saya sebagai FTT.

Saya juga selalunya akan berborak2 dengan Pengunjung2 CZ yang hadir semasa FREE SEMINAR. Apa yang saya bagi tahu:

1) FOREX BUKAN SKIM CEPAT KAYA
2) DO NOT INVEST WITH THE MONEY YOU CAN'T AFFORD TO LOSE SEBAB AKAN KACAU EQ (EMOTION CONTROL)
3) SAYA SIAP MARAH2 KALAU ADA YANG BERANGAN NAK BUAT ******** BANK UNTUK TRADE FOREX.
4) FOREX IS NOT ALL ABOUT MONEY INVESTMENT... TIME INVESTMENT JUGA PENTING UNTUK KNOWLEDGE AND EXPERIENCE.
5) FOREX HAVING THE HIGHEST RISK EVER IN FINANCIAL INSTRUMENT... COMES WITH HIGH REWARD. MUST KNOW THE RISK TO BE ABLE TO CONTROL IT.
6) NAK BELAJAR FREE... BOLEH RUJUK KE WEBSITE DAN DAH BERLAMBAK2 E-BOOK FREE SANA SINI... KALAU PERLUKAN CIKGU UNTUK TUNJUK AJAR... CZ BOLEH PROVIDE... TAPI ADA FEES LAH.
7) CAN MAKE MONEY FROM FOREX = YES
8) CAN LOSE MONEY FROM FOREX = YES
10) NOT EVERYBODY CAN TRADE. SCRARED TO TAKE RISK... THERE ARE OTHER FINACIAL INSTRUMENT WITH LOWER RISK CAN GENERATE INCOME.
11) CZ IS NOT ALL ABOUT FOREX... CZ JUGA MENGAJAR BENDA2 LAIN YANG BERKAITAN DENGAN TRADING CONTOHNYA STOCKS, COMMODITY, DERIVATIVES DLL. PROFESSIONAL DARIPADA KLSE JUGA DIJEMPUT UNTUK BERIKAN SEMINAR DI CZ.
12) SAYA JUGA CERITAKAN BAGAIMANA SAYA JATUH TERLUNGKUP KERANA FOREX DULU.
13) FOREX IS FOR RISK TAKERS... CAN'T AFFORD TO TAKE THE RISK. FIXED DEPOSIT ADA... ASB ADA... ASN ADA... UNIT TRUST ADA...

Okay lah... nak saya undur diri dulu... nanti saya sambung semua. BANYAK LAGI YANG PERLU SAYA PERJELASKAN DI SINI.

p/s: Tolong jangan membuat andaian sewenang-wenangnya. Sabaik2nya selidiklah dulu. FREE SEMINAR ada.. datang jer tengok preview. Tak suka tak yah join. Khas bagi mereka yang mahukan Cikgu untuk tunjuk ajar depan mata. Kalau rasa boleh faham semua dengan sendirinya melalui internet jer... tak perlu datang kelas di CZ.

We don't know the future... we are not here to tell you how this is going to end. We are here to tell you how this going to BEGIN.​

royce5061

freshman

Nak tahu dengan lebih lanjut, sila datang ke SEMINAR PERCUMA kami! Don't judge a book by it's cover! Come and get more information before you start talking about something you didn't knew it exactly!

SHAMX777

freshman
Just wanna inform everyone... this FRIDAY and SATURDAY (12th & 13th June)... first time ever FOREX EXPO will be held at KLCC Convention Centre.

Participants... BROKERS from all around the world!!! So chance for us all to meet up with our Brokers (that we just know through INTERNET) face to face.

We also can meet up with each other... this is the time to do BIG GATHERING among us. All FX Traders not just from Malaysia but also all around SOUTH EAST ASIA will be flocking KLCC Convention Centre in Kuala Lumpur this week.

I'll be there on Friday and Saturday. Who's coming?

Mai... mai... mai... bila lagi nak kenal2 dengan BROKER. Inilah masanya. Bukan satu atau dua jer... berpuluh2 BROKERS akan ada. Mai datang amik FREE GIFT jer pun boleh juga.

joelabu

freshman
Just wanna inform everyone... this FRIDAY and SATURDAY (12th & 13th June)... first time ever FOREX EXPO will be held at KLCC Convention Centre.

Participants... BROKERS from all around the world!!! So chance for us all to meet up with our Brokers (that we just know through INTERNET) face to face.

We also can meet up with each other... this is the time to do BIG GATHERING among us. All FX Traders not just from Malaysia but also all around SOUTH EAST ASIA will be flocking KLCC Convention Centre in Kuala Lumpur this week.

I'll be there on Friday and Saturday. Who's coming?

Mai... mai... mai... bila lagi nak kenal2 dengan BROKER. Inilah masanya. Bukan satu atau dua jer... berpuluh2 BROKERS akan ada. Mai datang amik FREE GIFT jer pun boleh juga.

master sham pun ada kat sini?...heheh

SHAMX777

freshman
master sham pun ada kat sini?...heheh

Aisyeemannn... Saya bukan Master Forex lah :rolleyes: Masih Newbie lagi. Learning is a never ending process.

Sekarang tengah dok study market psychology semasa Ekonomi Dunia tengah kucar kacir dengan Recession sana sini... Bankrupt sana sini. Kalau dulu saya dah terbiasa dengan Market Psychology semasa ekonomi dunia tengah booming. Lain rentaknya... lain pergerakkannya... lain correlationnya... lain daily range nya. Sekarang Ekonomi dunia in the UNCERTAINTY state lagi... Nak recover dah ke? Entahlah... dalam ekonomi >>> It's always turn very bad first before anything can be better. Have we seen the worst yet?

Nak jadi MASTER/GURU/SIFOO dalam Forex nie... at least kena ada pengalaman dalam bidang yang berkenaan melebihi 10tahun. Sebab apa? Sebab EKONOMI CYCLE dunia nie biasanya naik turun dalam masa 10tahun cycle. Kalau setakat dah biasa trade dalam keadaan ekonomi duni tengah elok... masa ekonomi dunia meleset... belum tentu boleh tangkap rentaknya.

Saya sendiri dah terkena tahun lepas... RUGI BESAR gila! Sebab dah terbiasa trade dalam keadaan Ekonomi Dunia tengah elok dalam tahun2 sebelumnya. Sekarang tengah dok cari rentak lagi dengan keadaan sekarang ini. Kita TRADE ni kena ikut rentak market... Dance with the market. Kena cepat2 cari tempo market so that we can dance in synchronize with the market. Salah tempo... salah rentak... habislaaa kena pijak2 kaki tu kalau menari out of tempo.

Siapa yang baru start trading FOREX tahun ni atau tahun lepas... hurmmm... mesti tak tahu apakah rentak market semasa EKONOMI DUNIA tengah baik. Sebab siapa yang trade sekarang dan tahun lepas... Trade semasa Ekonomi Dunia tengah kucar kacir. Mungkin nanti bila Ekonomi Dunia tengah ok... kelam kabut pulak mencari tempo baru.

Walaubagaimanapun... ini semua subjective kerana ada pelbagai jenis trader. Ada yang SCALPING... Ada yang SWING... Ada yang CARRY TRADE... ada yang HEDGING... bermacam2 lagilah style trading nih.

Jebatfx

freshman
free ada makna... bayangkanlah...syllabus babypips pun dah sampai rm 988... inikan yg lain lain......jalan mudah cari duit.... tak perlu trade...marketing kena power.... so baru la orang minat nak datang....

yg jadik mangsa.... bangsa melayu gak....yg menipu..bangsa melayu gak.....

hentam sajalah..jgn leka nak kaya je...keberkatan tu penting...hidup di dunia sementara....byk macam mana duit pun..dlm kubur tak berguna....

SHAMX777

freshman
FREE SEMINAR diberikan untuk PREVIEW macam mana style... macam mana kemudahan... macam mana gaya cikgu yang mengajar tu... apakah syllabus2 yang akan diajarkan. Macam nak beli buah-buahan... rasa dulu sikit. Manis ke... Masam ke... Pahit ke... Kelat ke... Sedap ke? Dah rasa sikit baru decide nak beli ke tak. Idak gitu. Tak ada MAKNANYA yang tersembunyi... terang2 kita kasi preview dulu. Lepas tu kalau tak suka... balik jer lah. Tak rugi apa2 pun.

Typical Business Melayu... banyak hasat dengki. Jemputlah datang sendiri PREVIEW CommerceZone... tengok sendiri... kita orang ajar BABYPIPS ke? Untuk pengehtahuan umum... Commerce Zone bukan hanya untuk Melayu sahaja. Student2 kitaorang banyak juga daripada kaum Cina dan India.

Seperti yang saya cakapkan... kalau boleh belajar sendiri... silakan... banyak info2 FREE yang boleh didapati dalam Internet. CZ wujud untuk memberikan ilmu pengehtahuan melalui medium pengantara >>> Cikgu sebagai tenaga pengajar. Khas bagi mereka yang perlukan Tenaga Pengajar. Bukan semua orang boleh belajar melalui bacaan daripada Internet sahaja. Learning skill berbeza2. Ada yang tengok/baca saja dah boleh faham. Ada yang tak faham2 melainkan ada orang yang tunjuk cara depan mata.

Sama2 lah kita menyedarkan rakyat Malaysia ini mengenai RISIKO Trading ini. Giving them the proper knowledge on how to control the risk in order to gain profit out of it.

Jangan mudah2 sahaja memperkotak katikkan orang lain tanpa usul periksa.

p/s: SUREMASYUK tak pernah berususan dengan LITEFOREX. Tiba2 ada orang lantarkan tuduhan mem**** buta tanpa usul periksa.

pp/s: COMMERCE ZONE bukan mengajar BABAYPIPS... ada jugak yang lontarkan tuduhan mem**** buta tanpa usul periksa.

ppp/s: Lain kali kalau nak bagi tomahan atau tuduhan... berilah dengan FAKTA. Bukan ANDAIAN dan FITNAH.

razak69

freshman
free ada makna... bayangkanlah...syllabus babypips pun dah sampai rm 988... inikan yg lain lain......jalan mudah cari duit.... tak perlu trade...marketing kena power.... so baru la orang minat nak datang....

hentam sajalah..jgn leka nak kaya je...keberkatan tu penting...hidup di dunia sementara....byk macam mana duit pun..dlm kubur tak berguna....

jangan dok sibuk jatuhkan bangsa sendiri bro jebat....orang macam hang nie la perosak bangsa....hang pi nengok bangsa lain bukan main dok support bangsa depa...tapi orang melayu bru nak nengok bangsa sendiri nak maju dok kutuk macam2.....hang dok kutuk2....hang pown dok bukak kelas jugak...kena bayar jugak bukan hang dok ajak free....nie la orang kata banggang x tau nak d ajak......teroskan lah rosakkan bangsa hang...nengok sejauh mana hang boleh pi....kalau x tersungkur dekat taik hang sendiri........hang dah pi jauh...x salah kalu orang lain nak jugak maju.....yang hang dok sibuk nak jatuhkan 2 wat pa......hang gila ka apa.....kalau orang yang dak tahu apa dok pi teros bukak web yang hang ckap 2...depa boleh paham ka.....bingai punya orang....kena la ada guru cik jebat woi.......blajak xda guru sesat la nanti...tapi kalau macam hang nie dah terlebih guru...nie la jadinya.......aku nak cakap 1 ja.........melayu macam hang nie la jenis melayu yang x guna.......

hang pikir la sendiri......lagi 1 masa aku join kelas hang 1 hapah pown aku x paham.....nak ulang kang kena TAMBAH YURAN PLAK.......!

macam hang nie la baru betol mata duitan.......memang ngajar x ikhlas......sebab pa....mata di kaburi dengan duit......

lu pikir la sendiri

razak69

freshman
lagi 1 xkan seminar asas begitu pown nak kena bayar jugak.......gile ke apa.......kalau hang aku caya la....memang kena punya...hahahahaha

razak69

freshman
bro sham pown join wangcyber....amboi2......di mana forum pown ten2 nama bro sham wujud eh.....hahaha......nice.....teruskan usaha anda

Jebatfx

freshman
ye ke, saya rosakkan dan jatuhkan bangsa.....cermin sikit....berapa byk dan jenis kelas ada dekat CZ.... cuba cerita.... kelas free tu biasa la... macam beri gula gula pada budak kecik..... nanti perserta masuk kelas 1....tak berjaya....masuk kelas 2....tak boleh jugak...masuk kelas 3..... so total nanti dah berapa agaknya kena bayar... tu pun belum tentu boleh lagi.... saya tanya la... u nie dah berjaya hidup sebagai seorang trader ke..... ker makan duit komisyen je.... betul ke forex nie senang nak buat duit.... berapa tinggi agaknya risk dlm forex nie jika di bandingkan dengan jenis perniagaan lain yg ada.... berapa cepat agaknya boleh margin call....

bawa muhasabah diri...... betul ke niat tu jujur dan ikhlas nak bela anak bangsa......jgn tanya saya....tanya pada diri u sendiri dan tuhan..... kerana tuhan maha mengetahui setiap langkah dan niat kita nie.....betul ke dari kajian situasi forex terutama di malaysia nie...forex nie bela anak bangsa.... bukan forex nie PEROSAK ke.... dari swisscash ke abfund....then ke farflex....then ke byk kelas kelas forex yg di kategorikan sebagai scam.....sejarah uss trader aka ustaz sobri....macam macam lagi la......U cuba cerita kepada saya 1 je cukup...perkara baik dlm forex nie... berila satu contoh perkara yg mulia dan baik yg berlaku dlm malaysia nie....ada tak ?

moga tuhan bukakan pintu hati masing masing yg baca..... jgn gelap hati dan hilang akal kerana duit.
sekian

DilaFx

freshman
salam perkenalan semua sifu sifu dan master master forex sekalinn.. harap dapat membantu dila ok.. dila ni newbie lagi. baru je 3 4 tahun trade forex ni..

DilaFx

freshman
saper shamx777 ni ya.. first time nampak.. mesti power kan.. ajar dila bole?

SHAMX777

freshman
Saudara Jebat,

Jangan melampai batas... saya tahu tujuan saudara untuk menyedarkan Rakyat Malaysia especially Melayu kita ini mengenai Bahana FOREX... bukan you sorang jer boleh buat begitu... saya pun tengah buat... sedarkan orang2 kita ini.

Dalam MALAYSIA ini... bukan you sorang jer yang boleh bukak KELAS FX... orang lain pun boleh buka juga. Permintaan ada ... wujudlah pengeluaran. Supply and Demand. Kalau CZ tak bukak... orang lain pun boleh bukak... memang dah terbukak dah merata2 Malaysia ni kelas FOREX. Orang nak menimba ilmu jangan halang lah pulak. Lain lah kalau Company tu BETUL2 SCAM.

Kalau CZ ni SCAM dan PENIPU... mana FAKTA mana BUKTI? Yang saya nampak tak habis2 dengan tomahan dan tuduhan tanpa fakta.

Cari kat mana2 Iklan CZ... cuba tengok... ada tak kita bagi FALSE HOPE... pong pang pong pang sana sini kata FOREX boleh cepat kaya? Ada tak kitaorang bagi JANJI atau GUARANTEE dengan sewenang-wenangnya. Kita orang wujud untuk bekalkan ilmu. Bagi mereka yang perlukan Cikgu / Tenaga Pengajar. Dalam Malaysia ini bukan you sorang jer yang layak mengajar FX.

Ish ish... sungguh aku tak suka gadoh2 nie... kita nak cari kawan... bukan lawan. Melayu sama Melayu pulak tu... Bangsa lain tengok... gelakkan jer.

Saudara JEBAT... sudah2 lah tu. Kalau ada FAKTA/BUKTI nanti mengatakan CZ nie SCAM dan PENIPU ANAK BANGSA... saya alu-alukan hujah saudara... sebab kalau betul... saya sendiri akan RESIGN. Buat apa aku kerja ngan SCAM company... saya pun tak mahu.

p/s: Sejarah saya mula2 dulu.. terjebak dengan SCAM company di KL. Bekerja di situ dari kuli sampai jadi Senior Business Manager... lepas tu dapat tahu something wrong... Saya CABUT. Last year saya nampak ada masuk suratkhabar Company tu dah kena serbu BNM.

DilaFx

freshman

wahhh!!! mahalnya nk blaja babypips bukan free aje ke?

ini brader jebatfx yg pemes kat FF dan bbypips forum tu ke? mahal la brader jebat jual sampai rm988 tu..

SHAMX777

freshman
saper shamx777 ni ya.. first time nampak.. mesti power kan.. ajar dila bole?

Sebenarnya saya sibuk dengan forum saya sendiri. Saya masuk sini sebab staff CZ yang report kat saya mengatakan ada "TROLL" dalam thread ini. Jadi saya masuk sekadar memperjelaskan mana yang kabur.

Kalau nak tahu dimana saya aktif mengajar FX... sila GOOGLE atau YAHOO Search perkataan SHAMX777

DilaFx

freshman
Sebenarnya saya sibuk dengan forum saya sendiri. Saya masuk sini sebab staff CZ yang report kat saya mengatakan ada "TROLL" dalam thread ini. Jadi saya masuk sekadar memperjelaskan mana yang kabur.

Kalau nak tahu dimana saya aktif mengajar FX... sila GOOGLE atau YAHOO Search perkataan SHAMX777

yala.. shamx777 byk jugak kat google ni.. jebatfx pn banyak jugak..

- Results 1 - 10 of about 2,440 for shamx777
- Results 1 - 10 of about 6,800 for jebatfx.

kira ini dua org sama2 pemes la ni.. jom la ajar dila ok..

SHAMX777

freshman
Saudara Jebat... winners give solutions... losers give excuses.

Untuk mencari penyelesaian perbalahan ini.... Saya jemput Saudara JEBAT datang sendiri CZ dan pantau tengok. Adakah CZ PENIPU atau SCAM? Dapatkan FAKTA dulu sebelum berhujah. Saya menunggu kedatangan Saudara Jebat... Cakap jer dekat Receptionist tu Saudara nak jumpa saya >>> SHAM.

Nak menjadi Tenaga Pengajar disini pun boleh... freelance ke... memang kita masih mencari beberapa orang lagi tenaga pengajar yang berkaliber.

p/s: I would rather make FRIENDS than enemy. Peace.