Cara untuk menyelesaikan masalah gastrik

Sakit gastric saya semakin serius, sekarang dah tak boleh fokus kerja. Walaupun boleh ambil MC, tapi macam tak baik lah selalu mc sebab gastrik, nampak macam nak curi tulang sahaja, nak mintak tolong siapa ada cara untuk mengurangkan masalah gastrik...

Whao... terima kasih atas bantuan. Boleh lah saya baca sebelum tidur ni... Tapi makanan yang bersifat alkali ni termasuk air yang kami minum tak? Sebab rumah punya air mesin memang ada fungsi keluar air alkali. Malanglah kebanyak masa kerja kat office, rumah ada puntak dapat minum.

Whao... terima kasih atas bantuan. Boleh lah saya baca sebelum tidur ni... Tapi makanan yang bersifat alkali ni termasuk air yang kami minum tak? Sebab rumah punya air mesin memang ada fungsi keluar air alkali. Malanglah kebanyak masa kerja kat office, rumah ada puntak dapat minum.
Haha.... bawa lah air botol besar, minum masa kerja, tak payah takut ada gastrik nanti... Sebab acid tinggi kena ada bahan alkali untuk neutralkan tu, jadi saya rasa boleh kut minum air alkali untuk mengurangkan gastrik.

pelik jugak ada mesin air yg beralkali pun boleh kena gastrik hahahaaha
ke awak jenis tak jaga pemakanan main sumbat je apa2 makanan kat mulut
kalau saya jadi awak, saya bawak botol sebesar2 alam isi air alkali tu bawak pegi opis

Sakit gastric saya semakin serius, sekarang dah tak boleh fokus kerja. Walaupun boleh ambil MC, tapi macam tak baik lah selalu mc sebab gastrik, nampak macam nak curi tulang sahaja, nak mintak tolong siapa ada cara untuk mengurangkan masalah gastrik...
nak kurangkan gastrik boleh lah awak kena kurangkan makan atau minum benda yang masam
sebab masam ada banyak asid macam buah lemon & limau tu jangan makan

boleh tau mesin air awak tu brand ape? kalau coway, nak tanya coway punya air alkali rase ape ek?
sebab brand biasa2 ni ade yg rase pahit2 kelat2 sikit..

boleh tau mesin air awak tu brand ape? kalau coway, nak tanya coway punya air alkali rase ape ek?
sebab brand biasa2 ni ade yg rase pahit2 kelat2 sikit..
sy guna mesin coway inception yg mmg ade alkali tu.... rase biasa je macam air biasa cuma dia menyegarkan badan je...
kalau pahit2 kelat tu tau sangat brand cuckoo hahahaha sebab memang air dorg rase x sedap.... hohohoho

sy guna mesin coway inception yg mmg ade alkali tu.... rase biasa je macam air biasa cuma dia menyegarkan badan je...
kalau pahit2 kelat tu tau sangat brand cuckoo hahahaha sebab memang air dorg rase x sedap.... hohohoho
kalau coway yg macam villaem atau neo tu ade fungsi alkali jgak ke? ke yg 2 tu utk basic je??
sebab nak beli 1 letak kat rumah jugak la...

Oic.. kebelakangan ini mcm banyak orang sakit gastrik. Semua forum ade haha. Knape ini, orang muda sekarang buzy sampai tak makan-makan ?

isamel

freshman
cuckoo jenama Korea kan? rumah makcik saya mcm ada install filter ni tp I rasa ok...xde rasa pelik

Gastric ada kaitan dengan air minuman??? Aku hanya tahu pesakit diabetes dan pesakit buah pinggang kena minum air yg berbeza dgn kita

kalau coway yg macam villaem atau neo tu ade fungsi alkali jgak ke? ke yg 2 tu utk basic je??
sebab nak beli 1 letak kat rumah jugak la...
Dua tu tak ada fungsi macam tu, tapi ada fungsi air panas, yang villaem dah terkenal dalam golongan mak cik, sebab senang guna.

cuckoo jenama Korea kan? rumah makcik saya mcm ada install filter ni tp I rasa ok...xde rasa pelik
Sekarang tak ada masalah, nanti lepas guna 2 atau 3 tahun tengok, banyak benda kamu tak dapat fikir apa yang akan berlaku.

Oic.. kebelakangan ini mcm banyak orang sakit gastrik. Semua forum ade haha. Knape ini, orang muda sekarang buzy sampai tak makan-makan ?
Betul lah, kerja banyak buat sampai malam... boss kejar, pelanggan pun kejar, mana ada masa makan. Lama lama akan dapat gastric, kena suruh ambil tindakan untuk ni. Tapi dia memang suka buat tak tahun.

Sekarang tak ada masalah, nanti lepas guna 2 atau 3 tahun tengok, banyak benda kamu tak dapat fikir apa yang akan berlaku.
Saya pun tak suka cuckoo, masa saya baca catalog jenama lain baru saya tahu cuckoo punya filter tak bagus macam jenama lain. Jenama lain ada teknologi canggih untuk menghasilkan air bersih, tapi cuckoo cuma ada besi untuk filter air paip sahaja.

Kalau ikut kamu cakap, cuckoo tu macam tak tahan lama, servis pun tak boleh kekal pretasi mesin air ke, biasa kalau ada bagi servis, mesin tak kan teruk macam ni, ataupun ada sebab lain ?

nak kurangkan gastrik boleh lah awak kena kurangkan makan atau minum benda yang masam
sebab masam ada banyak asid macam buah lemon & limau tu jangan makan
Kalau tu, dinasihatkan pergi klinik /pharmacy. Doktor ade ubat-ubat untuk gastrik, untuk tahan sakit dan meredakan gastrik. Boleh makan bila sakit gastrik.

Saya pun tak suka cuckoo, masa saya baca catalog jenama lain baru saya tahu cuckoo punya filter tak bagus macam jenama lain. Jenama lain ada teknologi canggih untuk menghasilkan air bersih, tapi cuckoo cuma ada besi untuk filter air paip sahaja.
huh???! bukan semua filter pun akan bersihkan air ? dua-dua jenama ni famouss dan mahal so i rasa quality and hasilnya mesti air bersih untuk minum. cuma ada besi macam tak selamat je..