Berapa pendapatan anda sebulan dari perniagaan Internet?

Sebenarnya perniagaan online ni berubah dgn pantas..

Hari ni kita cakap kita dah tahu semua online business..esok satu org promote satu cara baru yg kita sendiri tak faham dan tak pernah dengar..

Satu lagi, internet marketer di Malaysia dan seluruh dunia sifat dia mmg low profile..

Berapa org je yg reveal ttg diri mereka dan teknik lubok duit mereka..

:) salah satu yang saya pegang, berbisnes di dalam kepakaran anda. Yakni buat benda yang anda tau.

Mungkin saudara johari nampak pada sudut berbisnes offline melalui berniaga restoran boleh mendatangkan pulangan luyaman, betul saya setuju sebab rezekinya yang kamu nampak di situ.

begitu juga bagi yang lain. ada yang nampak jual image animated (.gif) tu boleh mendapatkan pulangan lumayan (sebab dia sudah tau di mana marketnya). Dan realitinya $3000-$4000 usd amat mudah diperolehi.

ada yang nampak, buat bisnes consultation menggunakan medium internet boleh menjana hasil, dan macam-macam lagi la yang mungkin kita tidak nampak.

Konteks bisnes itu sendiri meluas. Bagi saya, tidak mustahil mendapatkan pendapatan $10,000 usd sebulan hanya dari menjual 1 "system" simple di internet jika kena pada gayanya, ada strategy, ada plan, dan tahu di mana marketnya. Jgn kita bataskan ability minda kita utk berfikir di luar kotak.

Hehehehe...

Semua orang bermula dari $0000 dan untuk lebih baik anda kena cari satu cara untuk earn $0.01 sekarang di Internet...Itulah langkah pertama yg membawa anda dapat berjuta cara lain untuk figure $ yg berbeza.:)

Pendapatan sebulan aku antara RM20.00-RM40.00 jer dari penjualan ebook program affiliate. Adsense lak blm dpt satu sen pun duit. Baru USD10.54.

Macam yang pernah saya katakan dulu di blog saya...
Untuk menjadi jutawan.. bukanlah hanya ada satu jalan..
Menjadi Jutawan... bukan hanya satu jalan. at MohdSuhaimy.com | Tips Perniagaan Internet & Pengurusan Kewangan

Orang berniaga pasar malam boleh jadi jutawan..
Orang buat bisnes internet boleh jadi jutawan..
Orang buat MLM pun boleh buat jadi jutawan...

Apa yang penting ialah "KEPERCAYAAN" anda masing-masing...
Jika anda tidak percaya anda boleh berjaya dalam MLM... and apasti tidak akan berjaya...
Jika anda tidak percaya anda boleh berjaya dalam Perniagaan internet.. anda pasti tidak akan berjaya..

Perkara pertama yang perlu di tanam di dalam minda anda sebelum anda berusaha melakukan sesuatu.. ialah KEPERCAYAAN..

Sebab itu semasa peringkat awal dakwah Nabi Muhammad s.a.w dahulu adalah mengenai "Tauhid".. iaitu soal KEPERCAYAAN.. PERCAYA bahawa Allah itu wujud dan esa..

Adakah anda fikir seseorang itu akan sembahyang jika mereka tidak percaya bahawa Allah itu wujud?..
Sedangkan orang yang percaya Allah itu esa pun sembahyangnya masih lalai... inikan pula orang yang langsung tidak percaya Allah itu wujud..

Begitu juga dengan kepercayaan menjadi Jutawan menerusi perniagaan internet... adakah anda akan melakukan sebarang usaha jika anda tidak percaya bahawa perniagaan internet itu boleh menjadikan anda seorang jutawan? Sudah tentu tidak bukan?...

Tetapi.. berbeza dengan orang yang percaya bahawa perniagaan internet boleh menjadikan seseorang itu jutawan.. mereka akan berusaha bersungguh-sungguh sehingga berjaya..

"Kepercayaan" ini pula adalah hak masing-masing.... asalkan ia tidak membawa kepada kerosakkan dan keburukan.. saya kira itu tidak menjadi kesalahan... kita seharusnya berlapang dada dan saling menghormati pendapat & kepercayaan masing2...
Salam!

Saya 100% bersetuju dengan pandangan Shuth, dan memang benar dalam melakukan sesuatu pekerjaan kita haruslah bersungguh-sungguh dan menanam iltizam dalam diri kita> kalau orang lain boleh kenapa aku tidak?

Macam saya dulu , semasa mula-mula berkecimpung dalam bidang ni pada masa tu memang bertatih dan sentiasa berusaha macammana nak meningkatkan jualan dan membina list dalam perniagaan ni dalam usia yang muda dan bersaing dengan pesaing-pesaing yang lebih senior!!!

Saya banyak berusaha sendiri menjalankan perniagaan offline kerana masa tu Populariti internet ni amat berkurangan dan saya survey sendiri tanpa sebarang panduan atau mempelajarinya dari mana-mana buku!!!

Saya tidak bermaksud mengatakan yang perniagaan internet tidak berasas kerana kepakaran seseorang itu tidak sama dan setiap Insan yang di jadikan adalah dari berlainan keupayaan dan pokok pangkalnya adalah keyakinan cam Shuth tu cakapkan, justeru itu saya sebenarnya mengajak anda berbicara , bagaimana mempunyai produk sendiri yang mana mempunyai kelebihannya sendiri , tak kira samada online atau offline kerana dengan bekerja sendiri sahaja anda mampu menjadi jutawan dan kalau tak pun anda mampu memiliki apa yang anda idamkan!!!!

Saya menghormati Shuth kerana bual bicara beliau nampak ikhlas dan jujur, saya menceburi banyak bidang dalam perniagaan ni dan saya juga merupakan stokis produk MUSOFA ZAFARAN dan pernah menerima anugerah jualan tertinggi peringkat Negeri Pulau Pinang dan telah di anugerah di Pusat Zakat, di Tabung Haji, Kuala Lumpur pada tahun 2006 dan sehingga sekarang saya mempunyai berpuluh-puluh pengedar di Pulau Pinang dan Kedah, Perak saya tak leh masuk sebab langgar sempadan, he he

Insyaallah , Shuth pada awal Januari 2009 saya akan mempunyai 2 buah kedai lagi di hadapan Politeknik Seberang Perai Dan UiTM Seberang Perai> Satu Kedai Menjual Bantal dan Kain-kain Tudung (Prospek Saya adalah Student kat situ).
Dan Satu lagi , sudah tentulah Kedai Aree Bihun Sup Gear Box kerana saya dah ada nama kat situ , he he !!!

Semoga, penulisan saya ini akan memberi motivasi kepada newbie-newbie yang ingin mempunyai produk sendiri!!!

Bukanlah niat saya membanggakan diri tetapi sekadar menceritakan pengalaman ! bagaimana saya yang dulunya susah tetapi kini alhamdulillah kerana saya tidak akan membiarkan anak cucu saya kembali ke asal saya!!!, insyaallah>

Sekadar Pandangan

internet bisnes ni banyak cabaran dia,memang mudah nak give up...so,kalo sharing kat sini maybe leh naikkan semangat ker...

aku selalu gak lepak kat blog2x international punya IM ni,diorang selamber je letak montly income kat blog diorang...

huhuuhu...

p/s:apakah motivasi anda untuk terus melangkah dalam IM ni?
Bole tlg letakk kn link IM international 2 x?
Nk usha2 gak...

Salam!

Pada Pendapat saya > Lebih baik anda kerja makan gaji atau berniaga produk fizikal kat luar kerana anda tak boleh cari makan dengan perniagaan Internet , kecuali anda mempunyai sebuah kedai di luar dan mempromosikan produk anda kat Internet ni>

kalau anda harapkan jual ebook, main forex, promosi produk affiliate> saya rasa anda tak kan kemana?

Zaman sekarang ni kalau gaji anda RM4000> orang kata per celah gigi jer> kalau anda bujang ok, tapi kalau dah berkahwin makan nasi lauk ikan kering talang dan hanya mampu guna wira seconhand jer!

Mereka-mereka yang berjaya dan boleh cari makan kat Internet ni sebenarnya adalah web desingner yang menjual rekacipta mereka kepada berbagai jabatan kerajaan dan swasta macam irfan Khairi dan Azizi Ali> menjual buku dan menganjurkan kursus-kursus begitu juga dengan Saiful Syam> jadi saya cadangkan hentikan angan-angan anda dan buat bisnes sendiri kat luar sana> Internet Bisnes ni boleh buat Part Time jer>

SAYA MEMPUNYAI PERNIAGAAN SENDIRI DENGAN PENDAPATAN BULANAN RM17,000.00 DAN DIKENDALIKAN OLEH 7 ORANG PEKERJA, kalau anda kurang yakin boleh tanya Bro Adnin?????:cool:

Perniagaan saya , saya promosikan melalui internet di THE SILENT PASAR MALAM BILLIONAIRS

Sekadar Pandangan
Hmmmm..saya ambik kata2 ni sbg challenge...

Hmmmm..saya ambik kata2 ni sbg challenge...

Salam!

Yes! Young Man > keep it up> Orang yang macam ni yang kita nak> usaha dan terus usaha> Cari role model untuk anda berjaya> ambil cabaran dan buktikan anda mampu??

Untuk belajar, di blog saya ada pelbagai teknik samada Online atau Offline business> Semuanya Percuma > Saya ulangi segala-galanya PERCUMAAAAAAA

THE SILENT PASAR MALAM BILLIONAIRS

http://www.wangcyber.com/forum/sembang-umum/6344-income-stream-ku-dengan-perniagaan-pasar-malam.html

Pendapatan sebulan aku antara RM20.00-RM40.00 jer dari penjualan ebook program affiliate. Adsense lak blm dpt satu sen pun duit. Baru USD10.54.
Kamu perlu ada mentor..bila ada mentor kamu akan nampak terus lubok duit..tidak perlu try and error..

Saya tidak menjual apa2 barang di internet. Saya hanya bekerja dengan internet seperti menulis artikel, blog. Kebiasaannya saya buat artikel submission utk org. Alhamdulillah saya boleh dapat dalam USD300 ke USD400 sebulan.

Ini merupakan kali pertama saya dengar mengenai WC. Syabas!

bagi saya pendapatan semata-mata pun tak bermakna. material dgn spritual kena seiring. Kalau pendpatan menggunung tetapi jiwa kawcaw pun takde ke mana.

ok ni bukan nk menunjuk-nunjuk, just live example.

meskipun masa sy makan gaji dulu gaji double berbanding sy bisnes sebelum tu disamping projek sampingan yg saya jalankan bersama menyumbang pendpatan 6 angka setahun, tetapi semuanya tak "kena" dgn hati dan citarasa. buat keje pun mcm tak ikhlas dan mcm dlm paksaan.

lastly, saya berhenti dan tumpu ke IM full time dan buat je apa yg saya minat. meskipun tough dan berhempas pulas, tapi hati saya puas. money tu citer kemudian meskipun tak dinafikan penting sebagai satu matlamat kebebasan kewangan.

eh, ok ke komen saya ni? kalo tak abaikan aje... :p

bagi saya pendapatan semata-mata pun tak bermakna. material dgn spritual kena seiring. Kalau pendpatan menggunung tetapi jiwa kawcaw pun takde ke mana.

meskipun masa sy makan gaji dulu gaji double berbanding sy bisnes sebelum tu disamping projek sampingan yg saya jalankan bersama menyumbang pendpatan 6 angka setahun, tetapi semuanya tak "kena" dgn hati dan citarasa. buat keje pun mcm tak ikhlas dan mcm dlm paksaan.

lastly, saya berhenti dan tumpu ke IM full time dan buat je apa yg saya minat. meskipun tough dan berhempas pulas, tapi hati saya puas. money tu citer kemudian meskipun tak dinafikan penting sebagai satu matlamat kebebasan kewangan.

Saya belajar perkataan baru lah "kawcaw" <<< dalam giler makna dia :D .

Sekarang saya sedang mencari 'rentak' bisnes yang she-shuai dengan jiwa saya...

Dimana ada usaha disitu ada jalan, apapun kerja yang baik dan buat betul-betul pasti berjaya, itu saja yang penting. Letakkan satu matlamat jangka panjang atas landasan yang betul. Nak tahu landasan tu betul ke tidak kena ada ilmu, cari ilmu tak kira online/offline, janji ilmu-ilmu yang baik. Jangan kira apa status kerja itu, saya jurutera, income RM8k++/bln, tapi join kat sini kerana ilmu dan nak dapat sesuatu yang 100% saya punya...

muhafiz

freshman
Dimana ada usaha disitu ada jalan, apapun kerja yang baik dan buat betul-betul pasti berjaya, itu saja yang penting. Letakkan satu matlamat jangka panjang atas landasan yang betul. Nak tahu landasan tu betul ke tidak kena ada ilmu, cari ilmu tak kira online/offline, janji ilmu-ilmu yang baik. Jangan kira apa status kerja itu, saya jurutera, income RM8k++/bln, tapi join kat sini kerana ilmu dan nak dapat sesuatu yang 100% saya punya...
ak rase nak berjaya kne ade mentor.. lagi2 yg mcm ak.. xtau pape pasal biz tenet nie.. bkn ape.. takut kne nipu n membazir masa n duit..

usri

Newbie
perniagaan internet memerlukan tahap kesabaran yg tinggi dan mesti berterusan... Kpd yg dah berjaya kongsikan kejayaan anda di sini. Tq.

Betul tu..sbb tu ramai nak usaha sampai IM jadi sampai tahap autoprofit..

apa yg penting jgn cpt puas hati... bermula dgn $1 dollar biar jadi $10k dollar.. pastu share apa2 knowledge pada protege2 yg sesuai.. biar ummat Islam lebih kuat dan berjaya dlm apa jua aspek..

Azwan

freshman
Assalamualaikum & salam sejahtera,

Usaha tangga kejayaan. Bersusah2 dahulu, bersenang2 kemudian.

pada pendapat aku, dengan cara belajar, dengar dan byk membaca... insyallah kita boleh buat duit melalui internet...

aku penah jual kuih raya melalui internet... ternyata tak mengecewakan... sbbnya masa tu dah nak raya, so mmg kena masanya aku jual...

sekarang pulak, contohnya semua org nak jimat minyak dan letrik... kita cari supplier barangan ini dan jual di internet.. kita marketkan barang bersungguh2... insyallah ada hasilnya...

erm nape nk mrh2 plak ni..ckp yg x boleh bg tao itu privasi dah la..ni tibe2 sound plak..sian si brader tuh..aku yg bru join bisnes tenet ni pun terasa gak..tp sebtul nye mcm hafiz ckp..die sebenanya nk jadikan gaji korang semua ni sbg pembakar semngt diorg..HUHUHU..

senyum sikitttt