Autosurf... berapa pelaburan & berapa income?

Status
Not open for further replies.
Ok.. rasanya ramai yang main benda alah nie...
mari kita kongsi pengalaman skit...

Anda main autosurf yg mana satu?
Berapa income yang telah anda dapat dari program ini?
dan yang paling mustahak, berapa duit yang telah anda laburkan dalam program ini?

kebanyakkan orang yg main autoruf... bangga giler bila dapat duit... siap scan lepastu tunjuk kat semua orang mereka dapat duit sekian-sekian banyaknya.. tapi mereka tak pernah nak cite berapa banyak duit yang mereka dah laburkan...

so.. amacam? ada berani? 8)

ceritakan berapa banyak duit anda telah laburkan, dan kemudian, berapa lama masa yang telah diambil untuk mendapat pulangan serta hasil yang seperti anda nyatakan?

betu tu? ramai orang cerita program nie boleh menghasilkan pendapatan yang lumayan. tapi, berapa modal telah dikeluarkan sehingga mendapat pendapatan seperti sekarang?

nak tahu juga?

Hehe, soalan bagus punya.. Tak ada yang nak jawab ker?

Kawan saya main benda ni, dia labur berapa ratus ntah.. Kata dia, kalau berhasil, dapatlah.. Kalau tak, hangus.. Erm, nasib menyebelahi dia, dapat berapa ratus ntah.. Tapi kan, nak tanya, dari segi hukum boleh ke labur-labur macam ni? Setahu saya, kalau nak melabur, kena jelas betul-betul baru boleh melabur.. Jelas dari pelbagai segi.. Wallhu 'alam.. Bab ni kena tanya ustaz dan ulama'.. :)

Satu lagi, yang dapat banyak2 tu biasanya dah ada downline yang ramai. Ditambah lagi dengan pelaburan.. Betulkan kalau salah.. :lol:

p/s: Baik buka bisnes dengan wang yang ada dari dok melabur kat benda yang tak tahu hujung pangkalnya.. :)

hjpeca

freshman
Assalamualaikum :D

So pengalaman yer....aku sebenarnyer baru gak...cumer aku dah tahu benda ni lama dah..tapi mengambil mase yg lama utk fully involved and take risk!!!

First aku register adalah Studiotraffic. Aku main ni as a free account selama 3 bulan kalau tak silap.Tak upgrade pun, tak berani lah..ekekekekeke

Then second aku register 12Dailypro. Mula2 labur USD6 then sambil surf ST tanpa upgrade aku labur lagi USD12...dipendekkan cerita...aku labur lam USD300 including upgrade ST daripada aku dpt dari 12Dailypro.

Sekarang aku ader USD600. Modal USD300 dah dapt balik, lam ST ader tgh running as acc level..tu tak leh amik lah..tapi modal dah dpt balik ngan untung USD200. Ni sumer start lepas rayer hari tu aku upgrade and dapat pulangan skrg.

Sekarang aku ader USD 200 + ader satu portion tgh pending USD200, so aku ader USD400 as a profit. Yang modal akan dikuarkan..biaser lah play safe.

Yang rugi ader ler jugak (sbb aku terlalu takut dan berhati2):

1) 6invest = USD6
2) Dreamz unlimited =USD5
3) Netgen Global=USD5
4) Ultra surf =USD5.

Tu secara kasar yg rugi tu..tak ingat exact figure tapi bawah USD10 lah...jadi sumer rugi lam = USD21.

terima kasih
:D

ps:berani buat berani tanggung...syukur....

ok! thanks hjpeca sebab sudi share pengalaman...

so pendek cite.. pelaburan awak USD300 = RM1140
keuntungan setakt ini USD400 = RM1520
tempoh masa? lebih kurang 6 bulan?

kalau 6 bulan.. that mean.. satu bulan keuntungan ialah.. RM1520/6 = RM254

betul tak? ke kurang dari 6 bulan? atau lebih lagi?

hjpeca

freshman
shuth said:
ok! thanks hjpeca sebab sudi pengalaman...

so pendek cite.. pelaburan awak USD300 = RM1140
keuntungan setakt ini USD400 = RM1520
tempoh masa? lebih kurang 6 bulan?

kalau 6 bulan.. that mean.. satu bulan keuntungan ialah.. RM1520/6 = RM254

betul tak? ke kurang dari 6 bulan? atau lebih lagi?
Yup shuth..lebih kurang 6 bulan lah....tu pun start upgrade ST lepaih raya baru ni.....ekekekekeke.....tgk lah camner..ader rezeki ader lah saya hanyer berusaha....sambil2 buat biz lain....ekekekekeke.....

just to share with u guys

tima kacih

ZmieY

freshman
Salaam,

12DP

Duit sendiri dalam $300. lain2 sebab ref commision. $300 tu pon mmg dah dapat balik pon.

Mula Join Mei 2005 tapi kurang aktif lepas tu start balik pada Julai 2005.

Pendapatan setiap 19 hari- 21 hari dari 12DP dengan bermodal pusingan $2k+ adalah $1k+. Modal $2k dijadikan modal pusingan dan di upgrade setiap 19 hari - 21 hari.

Modal $2k+ terkumpul dari modal asal $300 dan ref komisen yang mencecah $300 setiap 19hari - 21 hari. Tempoh diambil lebih kurang 3-4 bulan.

Jadi untung bila ditukar kepada Ringgit Malaysia adalah lebih kurang RM4000 setiap 19hari - 21 hari.

ST

Mula join Jan 2004 tetapi mula aktif Jan 2005 :lol:
Modal upgrade dalam $500
Terima kasih dengan ref comm. kerana banyak membantu dan sekarang perpendapatan lebih kurang $1k sebulan. Modal $500 tu memang dah lama dapat balik.

Adsense

Start bulan akhir Jan 2005
Mendapat pulangan sejak May/June 2005 dalam $200 setiap bulan.
Cukup untuk buat bayar ansuran kereta setiap bulan.

hjpeca

freshman
ZmieY said:
Salaam,

12DP

Duit sendiri dalam $300. lain2 sebab ref commision. $300 tu pon mmg dah dapat balik pon.

Mula Join Mei 2005 tapi kurang aktif lepas tu start balik pada Julai 2005.

Pendapatan setiap 19 hari- 21 hari dari 12DP dengan bermodal pusingan $2k+ adalah $1k+. Modal $2k dijadikan modal pusingan dan di upgrade setiap 19 hari - 21 hari.

Modal $2k+ terkumpul dari modal asal $300 dan ref komisen yang mencecah $300 setiap 19hari - 21 hari. Tempoh diambil lebih kurang 3-4 bulan.

Jadi untung bila ditukar kepada Ringgit Malaysia adalah lebih kurang RM4000 setiap 19hari - 21 hari.

ST

Mula join Jan 2004 tetapi mula aktif Jan 2005 :lol:
Modal upgrade dalam $500
Terima kasih dengan ref comm. kerana banyak membantu dan sekarang perpendapatan lebih kurang $1k sebulan. Modal $500 tu memang dah lama dapat balik.

Adsense

Start bulan akhir Jan 2005
Mendapat pulangan sejak May/June 2005 dalam $200 setiap bulan.
Cukup untuk buat bayar ansuran kereta setiap bulan.
wah best lah zmiey..boleh bagi tunjuk ajar nanti....

tima kasih
:D

shuth said:
Ok.. rasanya ramai yang main benda alah nie...
mari kita kongsi pengalaman skit...

Anda main autosurf yg mana satu?
Berapa income yang telah anda dapat dari program ini?
dan yang paling mustahak, berapa duit yang telah anda laburkan dalam program ini?

kebanyakkan orang yg main autoruf... bangga giler bila dapat duit... siap scan lepastu tunjuk kat semua orang mereka dapat duit sekian-sekian banyaknya.. tapi mereka tak pernah nak cite berapa banyak duit yang mereka dah laburkan...

so.. amacam? ada berani? 8)

ceritakan berapa banyak duit anda telah laburkan, dan kemudian, berapa lama masa yang telah diambil untuk mendapat pulangan serta hasil yang seperti anda nyatakan?
A'kum...

Guna DUIT untuk buat duit, hukumnya HARAM... Seperti beli nombor ekor (pakai duit) untuk dapatkan DUIT hadiah...

HARAM...

SHUTH... Takkan ko tak tau beza hukum halal haram nie.. Sama jer affiliate ker, autosurf ker, piramid ker, semua tu sama jer..

A'kum...

Guna DUIT untuk buat duit, hukumnya HARAM... Seperti beli nombor ekor (pakai duit) untuk dapatkan DUIT hadiah...

HARAM...

SHUTH... Takkan ko tak tau beza hukum halal haram nie.. Sama jer affiliate ker, autosurf ker, piramid ker, semua tu sama jer..
Alahai... ini yg malas nak cakap dengan orang yang takde ilmu nie..
gi baca buku balik la...
malas lah nak layan.. :roll: [/code]

shuth said:
Alahai... ini yg malas nak cakap dengan orang yang takde ilmu nie..
gi baca buku balik la...
malas lah nak layan.. :roll: [/code]
aiks... Takkan marah kot... atau.. ko dah takder fakta nak pangkas kritik aku... Kita kan mengamal demokrasi.. so.. biasa la... kira ko kritik aku.. aku kritik ko... takkan nak panas hati kot?

Apa yang aku tulis tue betul apa... HARAM tetap HARAM.. mana boleh jadi HALAL...

So kesimpulannya... sapa yang takde ilmu nih?... jangan marah... Marah tue kawan setan... relax... istigfar banyak-banyak kawan ooi..

alahai... takder fakta nak pangkas?..
terlampau banyak.. cuma malas nak cakap.. sebab kalo aku cakap pun.. bukan ko paham.. sebab nampak sangat ko takde ilmu pasal internet biz langsung.

Buat penat aku cakap je... macam cakap dengan monyet. Bukan monyet tu paham pun.

Nasihat aku.. jangan suka2 letak hukum.. benda nie serius.. bukan boleh buat main2. Halal & haram bukan macam perkara yang boleh dibuat main2.

Sebelum nak letakkan sesuatu itu halal atau haram.. kena buat kajian dulu. Ko ada buat kajian ke?

Ko tahu ke apa itu program affiliate?
Aku ada buat program affiliate kat ww.maskahwin.com
Orang yang nak masuk program tu.. tak perlu kuar suit satu sen pun.. tapi boleh buat duit.

so.. apa yang buatkan dia haram?
kalau ikut ckp ko yang sesat tu.. "Haram buat duit dengan duit"..
so.. mcm mana dengan program affiliate aku?.. diorang tak perlu kuar duit pun boleh buat duit..

so mcm mana ia boleh jadi haram?.. cuba terang skit wahai tuan khyrole yang bijaksana..

shuth said:
alahai... takder fakta nak pangkas?..
terlampau banyak.. cuma malas nak cakap.. sebab kalo aku cakap pun.. bukan ko paham.. sebab nampak sangat ko takde ilmu pasal internet biz langsung.

Buat penat aku cakap je... macam cakap dengan monyet. Bukan monyet tu paham pun.

Nasihat aku.. jangan suka2 letak hukum.. benda nie serius.. bukan boleh buat main2. Halal & haram bukan macam perkara yang boleh dibuat main2.

Sebelum nak letakkan sesuatu itu halal atau haram.. kena buat kajian dulu. Ko ada buat kajian ke?

Ko tahu ke apa itu program affiliate?
Aku ada buat program affiliate kat ww.maskahwin.com
Orang yang nak masuk program tu.. tak perlu kuar suit satu sen pun.. tapi boleh buat duit.

so.. apa yang buatkan dia haram?
kalau ikut ckp ko yang sesat tu.. "Haram buat duit dengan duit"..
so.. mcm mana dengan program affiliate aku?.. diorang tak perlu kuar duit pun boleh buat duit..

so mcm mana ia boleh jadi haram?.. cuba terang skit wahai tuan khyrole yang bijaksana..
Amboi... sedap bahasa ko... Iya lah.. aku monyet.. ko tu manusia... kan..kan..kan.. Sebelum ko terlibat dalam internet biz nie... aku dah lama dah terlibat... Malah... RANGKOM (Rangkaian Komputer) - bapak kepada JARING tu pun aku (salah sorang) yang terlibat merealisasikannya.

Anyway.. bukan nak bongkak ker apa... cuma aku risau.. sebab kalau ko punya produk affiliate tue tak perlu bayar, bagaimana ko boleh bayar diorang.. Banyak ker duit ko nak sedekah kat orang. Sebab.... diorang mesti kena tlg promote produk ko, Jadi mesti ada orang lain yang beli. Apa kata kalau orang yang beli tue rasa tertipu dengan produk ko... So apa jawapannya?

Aku tau.. lama-lama nanti akaun aku kat forum nie akan kena ban.. takper kena ban pun biasala..

Ala...camnie ler.. orang dah tahu SMS Quiz tue haram hukumnya.. tapi depa buat jugak ...malah berlawan lawan antara stesen tv...

YANG HARAM ITU JELAS, YANG HALAL ITU JELAS.

tul la...ramai yg invest kat 12D nie...sampai ade member aku lecturer da punya suggest main nie...

cuma aku musykil...kalau boleh dapat terangkan...terutama sumber agihan yg agak besar dlm masa beberapa hari bagi yg upgrade tuh....

sesapa yg arif boleh tolong jelas kan...

cuma aku tak setuju kalau si kyrole to kata tak boleh buat duit dari duit??ni pekebende dia cakap nie....statement terlalu general...kalau tak pakai duit pakai aper?? sistem barter??

dynn said:
tul la...ramai yg invest kat 12D nie...sampai ade member aku lecturer da punya suggest main nie...

cuma aku musykil...kalau boleh dapat terangkan...terutama sumber agihan yg agak besar dlm masa beberapa hari bagi yg upgrade tuh....

sesapa yg arif boleh tolong jelas kan...

cuma aku tak setuju kalau si kyrole to kata tak boleh buat duit dari duit??ni pekebende dia cakap nie....statement terlalu general...kalau tak pakai duit pakai aper?? sistem barter??
Agihan besar tue adalah dari sumber2 yang tak jelas. Jadi hukum benda yang tak jelas adalah syak (syubahat). Jadi lebih baik elakkan. Lagi satu.. bila nilai besar.. itu bukankah RIBA.. RIBA itu HARAM..

DUIT buat DUIT ialah seperti ko melakukan pembelian nombor ekor, toto, judi, dan lain-lain lagi.. Malah duit yang ko laburkan dalam HYIP tue pun mungkin berasaskan seperti judi juga. Macam juga Autosurf (banyak yang berasaskan konsep judi). Affiliate pulak, nak join kena keluar duit. Kalau takder orang lain nak beli, rugi. kalau ada pulak akan untung.. Ini kira judi juga..

Kalau bagi orang2 yang dia kata program affiliate dier tak kena bayar, abis tue mana dia dapat duit nak bayar kat downline dier (Kesimpulannya.. mesti ada yang terkena... yang terkena biasanya ialah orang yang beli produk yang dijualkan oleh Affiliate tue.. Banyak benda yang dijual tue tidak sepadan dengan nilai harganya). Takkan dia nak bagi derma kot. Kalau nak derma/sedekah, baik ler bawak ke masjid...

JANGAN MARAH...

mboi... sedap bahasa ko... Iya lah.. aku monyet..
ha! ha! ha!.... aku ada cakap ko monyet ke?.. takde rasanya.. aku cuma cakap "macam bercakap dengan monyet".. bukan cakap ko tu monyet.. baca betul2...

RANGKOM (Rangkaian Komputer) - bapak kepada JARING tu pun aku (salah sorang) yang terlibat merealisasikannya
so what?..

satu soklan, jika anda menanam beras.. adakah ini bermakna... anda juga pandai memasak segala resepi yang berkaitan dengan beras seperti.. nasi lemak, nasi beriyani, nasi ladna, nasi goreng pataya.. dan segala macam nasi.. hanya sebab dia yang menanam beras?

so?.. jika anda yg buat BAPAK JARING.. adakah anda tahu segala benda pasal internet?.. interniz biz, network structure, e -learning, e-commerce, internet marketing, web credibility dan segala2nya?

sebab kalau ko punya produk affiliate tue tak perlu bayar, bagaimana ko boleh bayar diorang
aku bayar orang berdasarkan jualan.. bukannya berdasarkan kemasukan ahli. so.. kalau ada orang beli produk tu.. barulah aku bayar komisyen. Konsep yang sama seperti menjadi agen jual kereta.
Haram ke orang yang jadi agen jual kereta?

Apa kata kalau orang yang beli tue rasa tertipu dengan produk ko... So apa jawapannya?
Bila kita menjual sesuatu barangan.. sudah pastinya ada orang yang akan berpuas hati dan tidak. Dn tahap kepuasan hati orang itu adalah sesuatu yang subjektif. Ia tidak boleh diukur dan ia bergantung pada individu terbabit. Sama je seperti orang jual nasi lemak, jual goreng pisang... jika anda beli nasi lemak then nasi lemak tu tak sedap.. mcm mana?... Haram ke?.. sedangkan orang lain semua kata sedap.. anda sorang je yang kata tak sedap.. ada kah kita boleh kata penjual nasi lemak tersebut menipu?..

aku tak marah...kalau bende yg betul dan disokong dengan fakta-fakta tersebut selari dengan hukum islam.

cuma kita jgn cepat sangat melatah...kita kena study nature of the bisnes...buka minda kita...jgn cepat menghukum...kita kena rujuk org yg lebih arif....

satu lagi kalau boleh kata-kata tu biar la elok skit...jgn mengherdik org lain...kita kena respek antara satu sama lain...jgn bergaduh sesama sendiri...tak de sapa yg untung....

tu jer pendapat aku yg tak seberapa nie....

Kalau bagi orang2 yang dia kata program affiliate dier tak kena bayar, abis tue mana dia dapat duit nak bayar kat downline dier (Kesimpulannya.. mesti ada yang terkena... yang terkena biasanya ialah orang yang beli produk yang dijualkan oleh Affiliate tue.. Banyak benda yang dijual tue tidak sepadan dengan nilai harganya). Takkan dia nak bagi derma kot. Kalau nak derma/sedekah, baik ler bawak ke masjid...
Sebab itulah aku cakap ko takde ilmu...
Affiliate yg ko cite kat atas tu adalah sistem piramid yang bertopengkan affiliates.

Ada bezanya.. antara sistem "affiliate yang betul" dengan "sistem affiliates yang bertopengkan piramid."

Aku malas nak cite semula pasal beza dua benda nie... ko pergilah baca buku banyak2 lagi..

shuth said:
mboi... sedap bahasa ko... Iya lah.. aku monyet..
ha! ha! ha!.... aku ada cakap ko monyet ke?.. takde rasanya.. aku cuma cakap "macam bercakap dengan monyet".. bukan cakap ko tu monyet.. baca betul2...

RANGKOM (Rangkaian Komputer) - bapak kepada JARING tu pun aku (salah sorang) yang terlibat merealisasikannya
so what?..

satu soklan, jika anda menanam beras.. adakah ini bermakna... anda juga pandai memasak segala resepi yang berkaitan dengan beras seperti.. nasi lemak, nasi beriyani, nasi ladna, nasi goreng pataya.. dan segala macam nasi.. hanya sebab dia yang menanam beras?

so?.. jika anda yg buat BAPAK JARING.. adakah anda tahu segala benda pasal internet?.. interniz biz, network structure, e -learning, e-commerce, internet marketing, web credibility dan segala2nya?

sebab kalau ko punya produk affiliate tue tak perlu bayar, bagaimana ko boleh bayar diorang
aku bayar orang berdasarkan jualan.. bukannya berdasarkan kemasukan ahli. so.. kalau ada orang beli produk tu.. barulah aku bayar komisyen. Konsep yang sama seperti menjadi agen jual kereta.
Haram ke orang yang jadi agen jual kereta?

Apa kata kalau orang yang beli tue rasa tertipu dengan produk ko... So apa jawapannya?
Bila kita menjual sesuatu barangan.. sudah pastinya ada orang yang akan berpuas hati dan tidak. Dn tahap kepuasan hati orang itu adalah sesuatu yang subjektif. Ia tidak boleh diukur dan ia bergantung pada individu terbabit. Sama je seperti orang jual nasi lemak, jual goreng pisang... jika anda beli nasi lemak then nasi lemak tu tak sedap.. mcm mana?... Haram ke?.. sedangkan orang lain semua kata sedap.. anda sorang je yang kata tak sedap.. ada kah kita boleh kata penjual nasi lemak tersebut menipu?..
Amboi... bestnyer jawapan.. Monyet ker Manusia ker... aku tak kira... Pada aku cara ko tulis tue kira dah hina aku aper.. Kalau ko sama kan aku dengan manusia lain takper la jugak.. ini ko samakan aku dengan binatang... Sedap bahasa ko tue..

Jangan pandang kecik terhadap ilmu aku.. sebab ilmu aku Allah yang beri. Cuba kalau kitorang dulu tak paksa Government buat RANGKOM, jangan mimpi korang nak pakai INTERNET dan buat bisnes internet.

Iyalah.. ko bayar bersandarkan jualan. Ajen jual kereta tak haram.. tapi kalau dia kata kereta dia jual tue bagus, takder potong, takder eksiden (sedangkan dia tahu produk tue tak bagus, potong, eksiden) ... macam mana hasilnya... Matlamat tidak menghalalkan cara bang ooooi... hehehe

Macam jugak nasi lemak. Harga sepatutnya yang dia boleh jual cuma RM1.00, dia dah untung RM0.30 setiap jualan. Tapi dek kerana nak untung cepat (Orang Melayu biasanya), dia jual RM1.50. tak ker ambil keuntungan melampaui batas.

Islam tak galakkan melampaui batas..

Status
Not open for further replies.