Apa yang tidak diberitahu oleh Instaforex kepada clientnya

SulkiFL

freshman
Salam Sejahtera,

Saya faham bahawa anda mahu mempromosikan syarikat pilihan anda sebanyak mana anda mahu mendapatkan referrals tetapi pernahkah anda selidik dan kaji latar belakang syarikat pilihan anda sebelum mempromosikannya dan mula mencadangkan rakan senegara anda meletakkan wang mereka di sana? Adakah anda mempunyai maklumat mengenai sejarah pengalaman mereka ini dan apa rakan dari negara asal syarikat tersebut fikir tentang mereka? Sekiranya anda mengambil berat referrals anda, anda mungkin tidak akan mencadangkan mereka menggunakan broker yang mempunyai reputasi sedemikian dan spread yg tinggi (banyak syarikat lain tawarkan spread rendah) tetapi anda tentunya pilih spread tinggi kerana anda boleh mendapat komisen tinggi juga.
Mujurlah saya ada beberapa rakan dari republik USSR yang bercakap bahasa Rusia dan mereka telah membuat sedikit kajian mengenai syarikat dari Rusia ini. Berikut adalah apa yg didapati dari beberapa forum berkaitan forex:

Syarikat berikut ini muncul dengan tiba-tiba dan memulakan pemasaran agresif serta menyatakan bahawa mereka adalah sekumpulan professional. Kumpulan professional ini anda boleh lihat di laman : http://forum.forex.ua/viewtopic.php...4a&PHPSESSID=55e8aab1be388e5a3cfde544ec377832 , Anda boleh baca translated by google di sini : Translated version of http://forum.forex.ua/viewtopic.php?p=38293#38293

Pengarah syarikat ini berusia 21 tahun, 'sangat berpengalaman' saya rasa :) (beliau sebelum ini merupakan salah seorang moderator di laman Liteforex yang lama dan sekarang ini merupakan pengarah syarikat Instaforex. Huraian kaitannya selepas ini)

Instaforex menyatakan bahawa mereka adalah sebuah syarikat yg bebas dan tiada kaitan dengan syarikat lain. Sila lihat di bawah:

1. Liteforex
Alamat : 236006 city Kaliningrad, Moscow blvd. 40, office 510
Tel.: +7 4012 702 875
+7 4012 702 876

2. Corsa Capital;
Alamat: city Kaliningrad, 236010, st. Teatralnaya 30, offices 402, 516
Tel.: 8-800-2000-791
+ 7 (4012) 769-016
+ 7 (4012) 766-062
+ 7 (4012) 774-572

3. Instaforex
Alamat: city Kaliningrad, 236010, st. Teatralnaya 30, offices 402, 516
Tel.: 8-800-2000-791
+ 7 (4012) 769-016
+ 7 (4012) 766-062
+ 7 (4012) 774-572

Di atas ini, kita lihat, CorsaCapital dan Instaforex mempunyai alamat dan nombor telefon yg sama di Rusia yang mana tidak mungkin ianya syarikat yg tiada kaitan. Kedua-dua Instaforex and Corsacpital menggunakan WebMoney (WM) keeper ID yang sama dan kaitan dengan Liteforex akan diterangkan lebih lanjut ..

FYI, CorsaCapital menjalankan urusniaga 'betting' matawang yg tentunya haram sama seperti http://lo.betonmarkets.com/d//c_template.htm?w=CR&l=GB&filecode=aboutus dan anda boleh lihat sendiri IP dari negara Malaysia dihalang untuk masuk ke laman tersebut.

Sekarang, fakta menarik mengenai Instaforex:
Pertamanya, adakah anda tahu bahawa seluruh warga komuniti forex Rusia menyatakan syarikat ini 'block' akaun trader yang untung ? Mereka kemudiannya akan memberitahu pelanggan ter****t terdapat masalah teknikal, terus 'work on the problem' selama sebulan dan akhirnya mencadangkan pengeluaran wang sebab mereka 'can't identify the problem' ... sangat professional :) Terdapat beberapa kes di Rusia seperti ini dan hanya berlaku kepada mereka yang membuat untung sahaja.

Sekarang mengenai kaitan antara 3 syarikat : Liteforex, Corsacapital and Instaforex, mereka menyatakan bahawa mereka adalah tidak berkaitan antara satu sama lain. Semuanya mereka ini menggunakan forum Ðûíîê Ôîðåêñ (Forex) : àíàëèòèêà áèðæè Forex | ForexPeoples yang didaftarkan dibawah nama Sergey Mayzus iaitu pemilik .... Liteforex ..
Tidakkah anda berasa sangsi, 3 syarikat dalam 1 bandar, pengarah adalah ex-moderator Liteforex, menggunakan forum yang sama berdaftar dibawah nama pemilik Liteforex tapi menyatakan mereka adalah syarikat yang tiada kaitan antara satu sama lain ?

Sila lihat IP address dan hosting:

liteforex.org - 209.160.42.143
corsacapital.org - 209.160.24.58
instaforex.com - 209.160.24.30
forexpeoples.com - 209.160.26.16

Mungkinkah satu kebetulan? Di Rusia, Instaforex digelar 'satelite of Liteforex'

Tambahan lagi, terdapat banyak rungutan mengenai cara promosi dijalankan sebagai contoh, execution dalam 1 saat dan sebagainya tapi tidak tercatat dalam perjanjian (agreement) sekiranya ianya lebih anda boleh mendapat 'compensation', jadi ianya hanya cakap-cakap promosi. Mungkin ok atas alasan 'marketing' ...

Tapi, yang saya tidak faham ialah mengapa anda mencadangkan kami membuka akaun dengan sebuah syarikat milik yahudi .. ya, rakan saya mentertawakan saya kerana saya tidak mengetahui bahawa Sergey Mayzus adalah seorang yahudi rusia dan 'surname' Mayzus bukanlah surname rusia kerana russians lebih pada seperti Ivanov, Petrov dan lain-lain.
Beliau menerangkan kemungkinan Sergey Mayzus memiliki pasport rusia tetapi beliau adalah 100% yahudi. Terdapat sebuah post yg dibuat dalam satu forum di mana Sergey Mayzus mengaku bahawa beliau adalah seorang yahudi. Rujuk : Methods of work DTS Liteforex - Onix (Page 2) post #18 - "collected many posts made by Sergey Mayzus"

Akhir kata, sila periksa dengan teliti apa yang anda cadangkan kepada trader kerana maklumat seperti ini amat berguna dan sangat penting. Fikirkan tentang referrals anda berbanding komisen anda yg tinggi.

Sekiranya anda seorang MUSLIM, adakah anda akan menyokong YAHUDI ?

cyborg

freshman
Melayu Islam kini sudah hanyut dalam judi bucket shop !
Kalau mau selidik halal haram memang berjela-jela thread nak dibaca. Tapi itu semua buang masa, yang penting mau untung. Apa boleh buat semua orang mau kaya.
Instaforex ni bucket shop lah. Instaforex offer untuk 'trade' gold. Setahu aku gold ini trading di bursa CME, NYME & London Commodity Exchange. Ini bukan trading , ini gold spread betting namanya !

fkfpro

freshman
Jauhi mana2 broker yang menggunakan e-emas dan yg sewaktu dengannya kerana ia biasa digunakan dalam internet investment.

Carilah yang menggunakan paypal dan kad kredit kerana cara pembayaran ini tidak menerima sebarang program internet investment.

Berkenaan broker di atas, lihat saja laman webnya...menggunakan template CMS yg biasa...forum plak bahasa Russia...hmmm...

Hati2 bagi newbie...jauhi broker yg mengguna fund / withdraw guna e-emas...

seeking

freshman
pergh....... pembongkaran yang best nih..... keep it up ya guys....... :D:D:D:D

fxgator

freshman
Kalo korang tak pakai instaforex korang pakai broker ape?

O

okokart

Cixi KingAo Gifts Co., Ltd. is a professional manufacturer of head massager, metal crafts and other healthcare products. We are a subsidiary of Cixi Imp. & Exp. Group and located in Cixi City, which is 60km away from Ningbo Port and very close to Shanghai Port. website:www.kingaogifts.com

fxgator

freshman
Pakai broker SAXOBANK la bro !!!
Menarik gak...

Salam Sejahtera Kepada Saudara SulkiFL..

Info yang bagus sekali untuk InstaForex tersebut...

Saya sebenarnya adalah seorang trader di dukascopy..dan setelah membaca informasi saudara mengenai instaforex ini..terdetik di hati saya nak "try" broker ni..so dalam 1 /3/2009 tu saya buka akaun dengan instaforex dan memandangkan akaun Liberty reserve saya di marketiva masih ada sedikit lagi..( saya deposit di marketiva dalam USD 3,000 ) saya mula pindah kan sedikit demi sedikit ke akaun instaforex saya ...deposit saya dalam USD 13,259.97 macam tu la daripada untung di marketiva saya pindahkan ke instaforex..

Jadi bermula lah trade saya di instaforex ...erm..mula2 tu ok la..macam broker2 lain kan :) lama-lama..server yang saya guna makin lembab..beberapa kali saya hubungi support mengatakan hal ini dan mereka katakan terlalu ramai trader di sini..

Yang herannya ..bila buka posisi 0.01 iaitu 1 cen usd laju pulak tu..macam jet shukoi...tapi bila saya buka posisi 1.00 iaitu usd 1.00 untuk 1 pips..dah lambat..so saya pun tak kisah lah...saja-saja nak try kejujuran broker ni...sebab macam-macam kat forum saya tengok banyak tak baiknya instaforex ni..dan saya nak share pengalaman saya di broker ni bagi mereka yang berniaga di instaforex

So..hari demi hari...sehingga 8 May 2009 tu saya nak buat withdrawal kerana akaun saya dah mencecah USD 28,000 dan sebelum tu saya pernah buat withdrawal sebanyak USD 1020,00.

Sahabat-sahabat boleh klik di sini untuk melihat History akaun saya

http://www.4shared.com/file/105010258/dcee1a5d/History-Live-Account-InstaF.html

Ingat nak withdrawal USD 3,000 pada jumaat tu..bila saya nak masuk ke kabinet untuk pengeluaran ..agak terkejut juga apabila saya lihat mesej berbunyi..

"" Error 13. Please, report this error to our support team."

sila klik di sini untuk melihatnya

http://www.4shared.com/file/105013988/77a0241f/Problem-Withdrawal-Account-.html

erm..dalam hati saya..mengapa ni..so saya pun minta sahabat saya buat withdrawal di akaun instaforex dia..lepas tu kawan saya kata .."ok " tak ada masalah pulak akaun dia..wah !

jadi saya pun cuba hubungi support dan beritahu masalah ini kenapa akaun saya tak boleh buat withdrawal ?

jadi tunggu punya tunggu...saya dapat mesej

Dear sir.

Write please your tel.password, trader password and send scan your ID.

Sincerely yours, Clients Service
InstaTrade Corporation
http://instaforex.com

ok...saya boleh terima alasan ini..dan berikan semuanya kepada broker ini..

Rasa tak sedap hati tu masih ada..saya try cari nama2 IB di Malaysia dan bila saya beritahu masalah saya..mereka tak pernah alami dan akhirnya saya jumpa seorang IB yang memberi khidmat deposit lokal di Malaysia melalui bank tempatan..

So saya pun ceritakan masalah saya ini A to Z..abg ni pun tak pernah alami masalah ni..kerana beliau tak guna Liberty reserve ..dan ceritakan kelemahan Librty reserve ni..

Dengan bantuan IB ini dan melihat masalah akaun saya ..beliau pun membantu saya dengan menghubungi instaforex dan agak bagus dngan persetujuan saya akaun saya sebanyak USD 20,000 saya transferkan ke akaun IB tersebut dan IB tersebut yang akan bantu menjual Liberty Reserve saya secara berperingkat2...ok la tu...janji masalah selesai :)

Jadi..masalah utama di sini bagi sahabat-sahabat yang nak niaga di broker-broker begini...kalau akaun anda dah lebih usd 10,000 ke atas..

keluarkan lah sikit2...lbih2 lagi yang guna e-currency Liberty reserve ..susah nak jual kalau banyak 2 ni !

Kalau kita nak jual pun exchanger nak murah2...:) jadi jangan kasi tau exchanger berapa Liberty reserve yang anda ada !.. nanti dorang pandai demand ...

Tu masalah LR...pulak...

Berbalik kepada Instaforex ni...memang broker-broker ni tak jujur sebenarnya...tu pasal kita mesti cari broker-broker yang bertauliah jadi jika ada masalah..boleh mengadu masalah kita ..

Dan bagi saya bagi sahabat-sahabat yang nak niaga di broker tak berdaftar jangan lebih USD 10 k ...sikit 2 jadi la sebab kadang 2 nak niaga kat broker berdaftar ni..modal pulak besar :) jadi pasal tu lah broker2 sprti instaforex , marketiva, lite dan lain2 jadi tumpuan kerana brokr ini menawarkan minima order serendah 1 cen usd 1 pips..dan kalau broker yang lain ...paling kecik pun untuk 1 pips 0.10 cen usd untuk 1 pips..

di instaforex ni pulak walau akaun kita dah capai usd 20,000 pun ..kita boleh buka order serendah 1 cen juga untuk 1 pips..dan baru saya tahu kenapa instaforex ni menjadi "Kegilaan " bagi trader2 yang baru dan yang hendak menjaga margin mereka !

Jadi kpada saudara SulkiFL..terima kasih banyak atas info anda ..dan saya akan jalan2( Makan Angin) ke Rusia dan sambil tu saya nak lihat " Pejabat " mereka di sana dan nak lihat juga pejabat2 broker2 yang beralamat di sana.. kalau betul la mereka ni YAHUDI dan seperti yang saudara katakan.. saya pasti akan meminta sahabat2 yang berniaga di brokr2 ini ..sila tinggalkannya :).. demi keselamatan sahabat2 semua ...

sekian dulu coretan saya dan jumpa lagi..

misspolukrovka

freshman
Õîòåë áû ðàçìåñòèòü ðåêëàìó íà www.wangcyber.com, â ðàçäåëå ýòîò ò.å. åãî íàäî çàêðåïèòü. Ïîäñêàæèòå, âîçìîæíî ëè ýòî è ñêîëüêî ýòî áóäåò ñòîèòü? Äëÿ íà÷àëà íà ìåñÿö.

akmal293

freshman
waaa biar betol... aku tengok kat sesetengah forum tu bukan main panas broker ini di promote, macam jual pisang goreng :D. nasib baik laa aku tak terjerumus.. kalau marketiva okey kaa..? aku dah lama guna marketiva nie. historynya jugak tak mengusarkan.. apa pendapat korang..?